Kurs tokena giełdy FTX spadł w rezultacie wczorajszego komunikatu

Kurs tokena giełdy FTX spadł w rezultacie wczorajszego komunikatu
Autor Jan Kowalczyk
Jan Kowalczyk01.02.2024 | 4 min.

Kurs tokena giełdy FTX spadł w rezultacie wczorajszego komunikatu. Platforma ogłosiła upadłość w listopadzie 2022 roku po ujawnieniu malwersacji finansowych. Wczoraj prawnik reprezentujący giełdę przed sądem poinformował, że FTX nie zostanie reaktywowana. To fatalna wiadomość dla posiadaczy tokena FTT, którego wartość topnieje z godziny na godzinę. Cena FTT spadła od wczoraj o 23% i nic nie wskazuje na to, by kurs miał się odbić.

Token FTX stracił na wartości

Kurs tokena FTT, natywnego aktywa giełdy kryptowalut FTX, odnotował znaczny spadek w wyniku wczorajszego komunikatu prawnika reprezentującego tę platformę w postępowaniu upadłościowym. Okazało się bowiem, że FTX nie zostanie reaktywowana, a jej los jest przesądzony.

Oznacza to, że token FTT, którego funkcjonalność była ściśle związana z działalnością giełdy, stracił perspektywy dalszego rozwoju. Nic dziwnego, że inwestorzy pozbywają się tego cyfrowego aktywa, co przekłada się na spadki jego wartości.

Spadek ceny FTT po fatalnych wieściach

Informacja o tym, że FTX nie wznowi działalności operacyjnej, okazała się druzgocąca dla notowań FTT. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs tokena spadł aż o 23%, schodząc do poziomu 2,04 dolara.

To najniższy poziom od ponad roku. Trudno oczekiwać, by w najbliższej perspektywie token odzyskał choć część utraconej wartości. Wręcz przeciwnie, można spodziewać się dalszych spadków w miarę realizacji procedury likwidacyjnej FTX.

Komunikat pogrążył kurs cyfrowego aktywa

Komunikat prawnika FTX w sądzie upadłościowym okazał się punktem zwrotnym dla notowań FTT. Do tej pory token jeszcze jakoś się bronił, choć od upadku giełdy tracił na wartości.

Wczorajsza informacja przekreśliła jednak ostatecznie nadzieje na reaktywację platformy, pozbawiając FTT realnych perspektyw. Nic dziwnego, że inwestorzy pośpiesznie wyprzedają ten cyfrowy środek płatniczy.

Data komunikatu 31 stycznia 2023
Wartość FTT przed komunikatem 2,50 USD
Wartość FTT po 24 godzinach 2,04 USD (-23%)

Przyszłość platformy przekreślona na zawsze

Komunikat prawnika FTX jednoznacznie wskazał, że giełda kryptowalut nie zostanie uruchomiona ponownie. Stało się jasne, że jej los jest przesądzony i czeka ją jedynie likwidacja majątku po to, by spłacić wierzycieli.

Oznacza to, że FTT jako token powiązany funkcjonalnie z działaniem giełdy stracił rację bytu. Wraz z likwidacją FTX token stał się zbędny.

Czytaj więcej: Inwestorzy czekają na wybicie top altcoina, podaż na giełdach najniższa od 4 lat

Inwestorzy zostaną poszkodowani finansowo

Inwestorzy, którzy lokowali środki w FTX i posiadali na niej konta pełne kryptowalut oraz stablecoinów, stracą znaczną część zgromadzonych tam aktywów.

Potwierdzono, że wartość cyfrowych aktywów, które utracili użytkownicy giełdy, będzie liczona według ich kursów z dnia ogłoszenia bankructwa giełdy, czyli 11 listopada 2022 roku.

Oznacza to, że osoby poszkodowane dostaną zwrot wartości bitcoinów, etherów czy solan według kursu sprzed ponad trzech miesięcy. Tymczasem od tamtego czasu kursy wielu kryptoaktywów wzrosły o kilkadziesiąt procent.

Wartość FTT topnieje z godziny na godzinę

Wraz z rozwojem wydarzeń po ogłoszeniu upadłości FTX token FTT tracił na wartości. Jednak dopiero wczorajszy komunikat ostatecznie przekreślił jego przyszłość.

  • 11 listopada 2022 - ogłoszenie upadłości FTX
  • 24 stycznia 2023 - wartość FTT na poziomie 3,50 USD
  • 31 stycznia 2023 - komunikat o braku reaktywacji FTX
  • 1 lutego 2023 - wartość FTT spada do 2,04 USD (-23%)

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie token będzie tracił na wartości. FTT może okazać się jedną z największych ofiar upadku imperium Sama Bankmana-Frieda.

Podsumowanie

Kurs tokena giełdy FTX spadł w rezultacie wczorajszego komunikatu

Wczorajszy komunikat prawnika reprezentującego FTX przed sądem upadłościowym był punktem zwrotnym dla losów zbankrutowanej giełdy kryptowalut. Okazało się bowiem, że platforma nie zostanie reaktywowana, a czeka ją pełna likwidacja majątku.

Informacja ta okazała się druzgocąca zwłaszcza dla posiadaczy tokena FTT, natywnego cyfrowego aktywa FTX. W ciągu doby kurs FTT runął o 23%, a perspektywy na przyszłość ma fatalne.

Użytkownicy giełdy również poniosą dotkliwe straty finansowe, bowiem wartość ich utraconych bitcoinów i etherów zostanie wyliczona na podstawie kursów sprzed trzech miesięcy. To oznacza, że stracą setki milionów dolarów.

Z informacji płynących z otoczenia FTX nie płyną żadne dobre wieści. Zarówno dla samej giełdy, jak i dla inwestorów oraz posiadaczy FTT sytuacja wygląda fatalnie i nic nie zapowiada jej rychłej poprawy.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Incident na giełdzie OKX: zrekompensowane straty posiadaczy tokena.
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jan Kowalczyk
Jan Kowalczyk

W świecie liczb i bilansów jestem architektką stabilności. Na tym blogu rozkładam karty płatności, budując mosty między tradycją a nowoczesnością. Razem eksplorujemy tajniki NFT i zawiłości handlu, by w finansowym labiryncie odnaleźć Twój sukces.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły