W Jackson zapłacisz za podatki Bitcoinem? Tak wynika z nowych przepisów amerykańskiego miasta, które położone jest w stanie Tennessee. Konkretnie chodzi o podatek od nieruchomości, który od teraz będzie można uregulować za pomocą BTC. Zdaniem burmistrza miasta cyfrowe waluty to dobry kierunek rozwoju finansowego. Uważa, że pozwoli on rozwiązać problem inflacji i utraty wartości dolara. W swoim Tweecie zarzucił także Fedowi zaniedbania w kwestii USD.

W Jackson zapłacisz podatki Bitcoinem – i to już niedługo!

Jackson (stan Tennessee) przymierza się do wprowadzenia nowej formy opłaty podatku od nieruchomości. Od teraz będzie to możliwe przy pomocy największej kryptowaluty na świecie – Bitcoina.

Scott Conger, burmistrz miasta, poinformował opinię publiczną o fakcie, że powstała specjalna, złożona z ekspertów grupa. Jej celem będzie analiza możliwości przyjmowania podatków w formie kryptowalutowych przelewów.

Nie chodzi tu jednak o same innowacje i otwieranie się na nowy rynek. Burmistrz aktywnie wypowiadał się na ten temat na swoim Tweeterze. Twierdził tam, że kryptowaluty to jedyne możliwe rozwiązanie problemu inflacji i spadku wartości USD.

Scott Conger już kilka miesięcy temu mówił o tym, że miasto Jackson wiąże swoją przyszłość z kryptowalutami. Sprawa wykracza poza same podatki: testuje się również oparty o cyfrowe waluty system wypłat dla urzędników. Ponadto planuje się przepisy, które mają ułatwić pracę górnikom kryptowalut. Jakby tego było mało, Bitcoin może stać się częścią miejskiego bilansu finansowego.

Czy skończy się na Bitcoinie? Niekoniecznie! Burmistrz zapowiedział również, że miasto może udostępnić płatność w formie innych kryptowalut, takich jak Ethereum (ETH) czy Litecoin (LTC).

Jackson nie jest w tym osamotnione!

Scott Conger nie jest pierwszym burmistrzem w USA, który podjął tego typu działania. Przed nim był burmistrz Miami – Francis Suarez. Celem Suareza również było wprowadzenie systemu podatków i wynagrodzeń, który byłby oparty o Bitcoin.

Conger, podobnie jak wielu innych zwolenników kryptowalut, dodał na swój profil na Twitterze zdjęcie z tzw. “laserowymi oczami”. To ogólnie rozpoznawany symbol, który oznacza poparcie dla rozwoju cyfrowego rynku.

Oceń post

Leave a comment