Coinbase wypłacił blisko 1 miliard dolarów w BTC. Podaż na giełdzie wskazuje na kolejne wzrosty bitcoina

Coinbase wypłacił blisko 1 miliard dolarów w BTC. Podaż na giełdzie wskazuje na kolejne wzrosty bitcoina
Autor Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski19.02.2024 | 4 min.

Podaż bitcoina na giełdzie Coinbase spadła do najniższego poziomu od 2015 roku. Z platformy wypłacono w dwóch transzach 18 484 BTC o łącznej wartości blisko 1 miliard dolarów. Środki trafiły na nowo utworzone adresy portfeli. Może to oznaczać, że inwestorzy spodziewają się dalszych wzrostów ceny i wycofują aktywa z giełdy. Tym bardziej, że w ostatnim czasie obserwujemy wzmożony popyt na bitcoina, a jego cena ponownie przekroczyła 50 tys. dolarów.

Wypłata blisko miliarda dolarów w BTC z Coinbase

Z danych serwisu WhaleAlert, śledzącego ruchy dużych graczy na rynku kryptowalut, wynika, że z giełdy Coinbase wypłacono łącznie 18 484 BTC o wartości blisko 1 miliard dolarów.

Środki zostały przelane w dwóch transzach na nowo utworzone adresy portfeli. Pierwsza transza opiewała na kwotę 9322 BTC (488 mln dolarów), a druga na 9162 BTC (480 mln dolarów).

Tego typu ruchy często interpretowane są jako oznaka optymizmu inwestorów co do przyszłych wzrostów notowań kryptowaluty. Skoro spodziewają się dalszych zwyżek cen, wycofują środki z giełd, by trzymać je na własnych portfelach.

Podaż BTC na Coinbase najniższa od lat

Jak podaje firma analityczna Glassnode, obecny poziom podaży BTC na giełdzie Coinbase jest najniższy od 2015 roku i wynosi zaledwie ok. 390 tys. monet. To mniej niż 2% całkowitej podaży BTC zgromadzonej na tego typu platformach.

Wszystko wskazuje na to, że inwestorzy masowo wycofują kryptowalutę z giełd, spodziewając się dalszych wzrostów.

Dwie transze wypłaty środków z Coinbase na nowe adresy

Jak już wspomniano, z Coinbase wypłynęło łącznie 18 484 BTC w dwóch oddzielnych transzach, każda na nowo utworzony adres portfela:

  • 9322 BTC (488 mln USD) - adres 1AyhP
  • 9162 BTC (480 mln USD) - adres 19hJg

Fakt, że środki trafiły na świeżo utworzone adresy bez historii transakcji, może dodatkowo potwierdzać tezę, iż są to raczej inwestycje długoterminowe niż krótkoterminowa spekulacja.

Czytaj więcej: Oficjalne zatwierdzenie ETF na bitcoina: jak zareagował kurs kryptowaluty?

Kurs Bitcoina ponownie powyżej 50 tys. dolarów

Na początku 2023 roku doszło do silnej wyprzedaży kryptowalut. Notowania BTC spadały od listopada ubiegłego roku i na początku stycznia osiągnęły lokalne dno na poziomie 15 500 USD.

W ostatnich tygodniach sytuacja jednak diametralnie się zmieniła. Kurs BTC dynamicznie odrabia straty, a w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od ponad roku została przełamana bariera 50 000 dolarów.

Cena Bitcoina 52 418 USD
Zmiana tydzień do tygodnia +9,42%
Zmiana miesiąc do miesiąca +25%

Trend wzrostowy wydaje się być silny i stabilny. Inwestorzy liczą na to, że po ponad rocznej bessie, byki powróciły już na dobre na rynek kryptowalut.

Rosnący popyt na Bitcoin ze strony inwestorów indywidualnych

Coinbase wypłacił blisko 1 miliard dolarów w BTC. Podaż na giełdzie wskazuje na kolejne wzrosty bitcoina

Osilny popyt na cyfrowe aktywa w ostatnich tygodniach dobrze obrazują statystyki funduszy typu ETF, które pozwalają inwestować w Bitcoina na giełdzie papierów wartościowych.

Tylko w jednym tygodniu lutego za pośrednictwem ETF-ów kupiono więcej BTC niż przez poprzednie 4 tygodnie łącznie! Widać więc rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów indywidualnych.

Silny popyt - uzasadnione oczekiwania wzrostów

Biorąc pod uwagę spadającą podaż BTC na giełdach przy jednoczesnym wzroście popytu, wydaje się uzasadnione oczekiwanie kontynuacji trendu wzrostowego w najbliższym czasie.

Inwestorzy liczą, że po ponad rocznej bessie, w końcu nastąpi trwalsze odwrócenie trendu i powrót hossy na kryptowaluty z Bitcoinem na czele.

Wzrost zainteresowania funduszami ETF śledzącymi cenę Bitcoina

W jednym tygodniu lutgo za pośrednictwem ETF-ów kupiono więcej BTC niż przez poprzednie 4 tygodnie łącznie!

Dane te jasno pokazują rosnące zainteresowanie inwestorów indywidualnych funduszami giełdowymi, które pozwalają w łatwy sposób uzyskać ekspozycję na cenę Bitcoina bez konieczności bezpośredniego zakupu kryptowalut.

Widać więc, że coraz więcej osób dostrzega potencjał tej klasy aktywów jako alternatywnej formy inwestycji czy zabezpieczenia przed inflacją.

Podsumowanie

Z danych wynika, że z giełdy Coinbase nastąpiła rekordowa wypłata bitcoinów o łącznej wartości blisko miliard dolarów. Środki trafiły w dwóch transzach na nowe adresy portfeli. Może to oznaczać optymizm inwestorów co do dalszego wzrostu cen BTC. Tym bardziej, że podaż na giełdach maleje, a popyt rośnie, na co wskazuje m.in. popularność funduszy ETF inwestujących w bitcoina.

Podsumowując, rynek wysyła sygnały świadczące o ponownym wejściu w fazę hossy. Inwestorzy liczą na to, że po ponad rocznej bessie nastąpił już trwalszy powrót byków, a kurs Bitcoina będzie kontynuował wzrosty.

5 Podobnych Artykułów:

  1. NFT - jak zarabiać na tokenach niewymienialnych w praktyce
  2. Ta technologia ogranicza twoją prywatność – Vitalik Buterin ostrzega
  3. Vitalik buterin porządkuje swoje święta i pozbywa się tokenów ze swojego portfela
  4. Przegląd kryptowalut i blockchain: najnowsze wiadomości i analizy
  5. Terminale płatnicze - ranking najpopularniejszych systemów płatności elektronicznych
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski

Witajcie, entuzjaści kryptowalut i finansów! Jestem Krzysztof i serdecznie witam Was na blogu, gdzie razem będziemy zgłębiać tajniki świata kryptowalut oraz dowiadywać się więcej o finansach. Od momentu, gdy po raz pierwszy usłyszałem o kryptowalutach, fascynuje mnie potencjał i zmiany, jakie wprowadzają w naszym społeczeństwie. Na mojej stronie znajdziecie artykuły na temat różnych aspektów kryptowalut, od analizy rynku po praktyczne wskazówki dotyczące inwestycji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły