Prognoza ceny Bitcoina: 150 000 USD - realne wzrosty!

Prognoza ceny Bitcoina: 150 000 USD - realne wzrosty!
Autor Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski23.03.2024 | 7 min.

Prognoza ceny Bitcoina: 150 000 USD - realne wzrosty! Cóż, analitycy z Alliance Bernstein uważają, że takie poziomy będą możliwe do osiągnięcia w ciągu nadchodzącego roku. Jest to optymistyczny, ale i zaskakująco realny scenariusz wzrostu o ponad 130% w porównaniu z obecnymi cenami BTC. Eksperci tłumaczą swoje przewidywania postępującą integracją Bitcoina z tradycyjnym rynkiem finansowym oraz sukcesem towarzyszącym wprowadzeniu giełdowych funduszy ETF opartych na tej kryptowalucie.

Bitcoin po 150 000 USD: prognozy analityków na rok 2024

Pozytywne rokowania dla ceny btc nie są niczym nowym w świecie kryptowalut. Regularnie słyszymy prognozy zapowiadające wzrosty bitcoina do niebotycznych poziomów. Tym razem jednak można im przypisać większy ciężar gatunkowy. Renomowana firma zarządzająca aktywami Alliance Bernstein wyrażając przekonanie, że bitcoin 150k za rok będzie realny, dołącza do grona analityków pokładających ogromne nadzieje w najbardziej popularnej dziś kryptowalucie.

Gautam Chhugani i Mahika Sapra z Alliance Bernstein nie ukrywają swojego entuzjazmu. Jak sami przekazali, są "coraz bardziej przekonani", że do połowy 2025 roku bitcoin za 150 000 USD stanie się faktem. Oczywiście na tak odważne prognozy cenowe potrzeba solidnych przesłanek. Analitycy mają ku temu dwa zasadnicze argumenty, które warto przeanalizować.

Po pierwsze, w ich ocenie to dopiero początek integracji bitcoina z tradycyjnymi portfelami inwestycyjnymi. O tej kwestii opowiemy szerzej w kolejnej części artykułu. Po drugie, swoją prognozę zawdzięczają również sukcesowi związanemu z pojawieniem się notowanych na giełdach funduszy ETF opartych na kryptowalutach. Innowacyjnym produktom finansowym poświęcimy odrębną sekcję, ponieważ ich rola w przyszłych wzrostach bitcoina może być nie do przecenienia.

Bitcoin integruje się z tradycyjnym rynkiem finansowym

Kryptowaluty przez lata stanowiły fenomen rozwijający się nieco na uboczu głównego nurtu finansów. Jednak sytuacja ta zaczyna się zmieniać, a bitcoin coraz śmielej integruje się z tradycyjnymi rynkami aktywów. Trudno o bardziej wymowny przykład tego trendu niż ogłoszenie przez BlackRock uruchomienia funduszy ekspozycji na kryptowaluty. Ta jedyna z największych firm zarządzających aktywami na świecie dostrzegła potencjał wirtualnych walut.

Krok BlackRock niewątpliwie ułatwi dużym inwestorom instytucjonalnym dostęp do kryptowalut, w tym bitcoina. Co ważne, w ślady BlackRock mogą pójść inne gigantyczne fundusze emerytalne, hedgingowe czy banki inwestycyjne. Jeśli tak się stanie, Bitcoin osiągnie prawdziwą masę krytyczną w zakresie adaptacji przez tradycyjne podmioty finansowe. Możemy być świadkami narodzin niezwykle silnego trendu.

ETF-y na bitcoina pomagają osiągnąć wzrosty 150 000 USD

Analitycy z Alliance Bernstein swoje oczekiwania dotyczące bitcoina za 150 000 USD opierają w dużej mierze na sukcesie funduszy ETF opartych na tej kryptowalucie. ETF-y stwarzają bowiem szansę na szeroką, konwencjonalną ekspozycję na bitcoina bez konieczności zakładania osobistych portfeli kryptowalutowych. Pod tym względem są prawdziwym przełomem na drodze do upowszechnienia się walut cyfrowych.

ETF-y są furtką na rynek blockchaina dla dużych firm i tych osób, które nie mogły wcześniej nabyć BTC, bowiem nie potrafiły np. założyć własnego portfela.

Na przykład inwestorzy instytucjonalni, którzy musieli wcześniej stać z dala od bitcoina z racji rozmaitych obwarowań, mogą teraz nabyć jednostki ETF-ów, które przechowują kryptowaluty w ich imieniu. Podobnie postąpić mogą rządowe fundusze emerytalne, dotychczas blokowane dla świata krypto ze względów regulacyjnych. Lista takich beneficjentów perspektywy masowej adopcji bitcoinow poprzez ETF-y jest bardzo długa.

Czytaj więcej: Ethereum uderzył 4000 USD! Problem jednak wrócił.

Bitcoin: historia cykli i wzrostów do szczytowych poziomów

Bywalcy rynku kryptowalut nie są zaskoczeni rokowaniami analityków Alliance Bernstein. Mają bowiem pełną świadomość specyfiki cykliczności występującej w cenach bitcoina. Mniej więcej co cztery lata notowane są nieprawdopodobne wzrosty cen BTC, które doprowadzają ATH tej kryptowaluty do zupełnie nowych, niewyobrażalnych wcześniej rejonów. Doskonale ilustruje to poniższa tabela:

Rok Kolejny szczyt bitcoina
2011 31,91 USD
2013 1 156,98 USD
2017 19 497 USD
2021 68 990,90 USD

Jeśli wraz z tygodniami, miesiącami i latami utrzyma się aktualne momentum, bieżący cykl hossy bitcoina zamknie się w 2024/2025 roku na kolejnym ATH. Może nim być właśnie zacytowana prognoza analityków na poziomie 150 000 USD. Historia bitcoina pokazuje, że takie szokujące wyceny okazywały się w przeszłości realne. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnął on nowe rekordy.

Pozostali analitycy prognozujący Bitcoin po 200 000 USD

Zdjęcie Prognoza ceny Bitcoina: 150 000 USD - realne wzrosty!

Wizja bitcoina za 150 000 USD za rok nie jest jedyną ostrą prognozą na 2024 rok z perspektywy analityków rynku kryptowalut. Scott Melker, doświadczony handlowiec i komentator rynku, uważa, że jesteśmy dopiero na początku nowej hossy. Jego zdaniem można się spodziewać nie tylko potężnej, wieloletniej dynamiki wzrostowej, ale i szybkich, skokowych podwyżek cenowych.

Z kolei Matt Hougan, dyrektor inwestycyjny firmy Bitwise Asset Management, w rozmowie z Bloombergiem mówił o potencjalnym powtórzeniu się z obecnego cyklu "sezonu na wszystko". Miałoby to oznaczać, że obecny rajd byków dogoni lub przebije wyceny bitcoina z poprzedniego szczytu hossy. Dla Hougana możliwa jest zatem cena 1 BTC sięgająca nawet 200 000 USD jeszcze w tym roku.

 • Prognozy analityków Alliance Bernstein mówiące o bitcoinie za 150 000 USD są umiarkowanie optymistyczne w kontekście pozostałych prognoz.
 • Inne głosy z rynku zakładają dużo wyższe prognozy cenowe dla BTC, sięgające bitcoin 150k za rok lub nawet 200 000 USD.

Równie bycze nastawienie prezentuje Mike Novogratz, założyciel i CEO Galaxy Digital. Biznesmen przekonuje, że napotyka "ogromny globalny popyt na bitcoiny". Jego zdaniem, waluty cyfrowe w końcu wchodzą do głównego nurtu finansów, co będzie napędzać ich niesłabnący rajd cenowy.

Czynniki napędzające wzrosty cen Bitcoin po 150 000 USD

Wspomniane wyżej pozytywne prognozy dla bitcoina mają swoje uzasadnienie w ocenie szeregu czynników mogących napędzać jego cenę. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich:

 • Rosnące zainteresowanie i adaptacja przez inwestorów instytucjonalnych, w tym dzięki wprowadzeniu ETF-ów
 • Utrzymująca się od wielu miesięcy hossa. Historia pokazuje, że byki na rynku kryptowalut są bardzo konsekwentne w pięciu się w górę przez długi czas
 • Ograniczona maksymalna podaż bitcoinów (wynosi 21 milionów monet). Przekłada się to na zmniejszenie presji podażowej
 • Ogólna korzystna sytuacja fundamentalna – kryptowaluty wchodzą do głównego nurtu finansów

Wszystkie cztery wymienione czynniki mogą stanąć u podstaw wzrostów cen bitcoina do poziomów na miarę oczekiwań analityków z Alliance Bernstein i innych ekspertów rynkowych. Biorąc pod uwagę historię rajdów tych wielkości, potencjał wydaje się realny. Oczywiście rynek kryptowalut znany jest ze zmienności, dlatego obietnica spełnienia się nawet najodważniejszych prognoz cenowych nie stanowi gwarancji.

Podsumowanie

Eksperci z Alliance Bernstein wyrażają przekonanie, że bitcoin za 150 000 USD to realny scenariusz w ciągu nadchodzącego roku. Tak wyśrubowana cena btc miałaby swoje uzasadnienie w oczekiwanej masowej adopcji bitcoina przez inwestorów instytucjonalnych i szerokie wykorzystanie funduszy ETF. Część analityków jest jeszcze bardziej optymistyczna, prognozując bitcoin 150k za rok lub nawet ATH powyżej 200 000 USD.

Podsumowując, społeczność związana z kryptowalutami żywi spore nadzieje na kolejny imponujący rajd cenowy bitcoina. Doświadczenie z przeszłych cykli pokazuje, że tak zaskakująco wysokie prognozy cenowe mogą się ziścić. Nadchodzące miesiące pokażą, czy aktualna hossa faktycznie przyniesie zupełnie nowe maksima dla najpopularniejszej kryptowaluty na świecie.

5 Podobnych Artykułów

 1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
 2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
 3. Incident na giełdzie OKX: zrekompensowane straty posiadaczy tokena.
 4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
 5. Przegląd kryptowalut i blockchain: najnowsze wiadomości i trendy
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski

Witajcie, entuzjaści kryptowalut i finansów! Jestem Krzysztof i serdecznie witam Was na blogu, gdzie razem będziemy zgłębiać tajniki świata kryptowalut oraz dowiadywać się więcej o finansach. Od momentu, gdy po raz pierwszy usłyszałem o kryptowalutach, fascynuje mnie potencjał i zmiany, jakie wprowadzają w naszym społeczeństwie. Na mojej stronie znajdziecie artykuły na temat różnych aspektów kryptowalut, od analizy rynku po praktyczne wskazówki dotyczące inwestycji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły