Senat USA obserwuje Salwador! Do organu trafił nowy projekt ustawy, którego celem jest ocena ryzyka dla Ameryki w związku z adopcją BTC przez Salwador. Prezydent Nayib Bukele wydaje się zadowolony z sytuacji.

Senator USA obserwuje Salwador ze względu na adopcję BTC

Dwupartyjna grupa senatorów przedstawiła nową ustawę w Senacie Stanów Zjednoczonych. Jej celem jest skutecznie reagowanie na wszelkie potencjalne zagrożenia, jakie stwarza przyjęcie przez Salwador Bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Ustawę zatytuowano „Accountability for Cryptocurrency in El Salvador Act” lub „ACES Act”. Jest to pomysł republikańskich senatorów Jima Rischa i Billa Cassidy’ego. Podpisałsię pod nią także przedstawiciel demokratów, Bob Menendez.

Senator Jim Risch ujawnił, że przyjęcie Bitcoina przez Salwador wzbudziło obawy o stabilność gospodarczą i integralność finansową kraju. Dodał, może to osłabić amerykańską politykę sankcji, wzmacniając pozycję podmiotów takich jak Chiny i zorganizowane organizacje przestępcze. Jego zdaniem ponadpartyjne ustawodawstwo wymaga, aby administracja złagodziła potencjalne ryzyko dla amerykańskiego systemu finansowego.

Z drugiej strony senator Cassidy zbliżył się w swoim oświadczeniu do spraw związanych z praniem pieniędzy, zauważając, że zagraża to interesom USA. Ustawodawca kontynuował, mówiąc: „Jeśli Stany Zjednoczone chcą walczyć z praniem pieniędzy i zachować rolę dolara jako waluty rezerwowej świata, musimy zmierzyć się z tym problemem bezpośrednio”.

Co z ustawą?

Jeśli ustawa zostanie uchwalona, ​​na agencje federalne spadnie nowy obowiązek. Będą musiały sporządzić szczegółowy raport na temat różnych aspektów i etapów adopcji Bitcoina przez Salwador. Sekretarz Stanu i inne właściwe organy byłyby wówczas zobowiązane do przedłożenia planu zarządzania dostrzeżonym ryzykiem odpowiednim komisjom w ciągu 90 dni od powstania raportu.

Reklama

Nayib Bukele, prezydent Salwadoru, odpowiedzieć na to ogłoszenie w formie Tweeta, podkreślając niezależność Salwadoru. Jednocześnie nazwał on senatorów amerykańskimi „boomerami”.

OK boomers… Nie macie jurysdykcji nad suwerennym i niezależnym narodem. Nie jesteśmy waszą kolonią ani waszym podwórkiem. Trzymajcie się z dala od naszych wewnętrznych spraw. Nie próbujcie kontrolować czegoś, czego nie możecie kontrolować”.

 

Czy wywoła to konflikt między Senatem USA i władzami Salwadoru?

5/5 - (1 vote)

Leave a comment