Rosjanie wyprzedają swoje Bitcoiny? Kraje G7 zacieśniają pętlę sankcji wokół tego kraju i jego oligarchów. Ci ostatni coraz częściej badają sposoby na upłynnienie swoich zapasów w Dubaju. Co ważne, nie chcą przyciągać tym niepotrzebnej uwagi.

Rosjanie wyprzedają swoje Bitcoiny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Według raportu Reuters, źródła zaznajomione z tą sprawą ujawniły rosnącą liczbę próśb Rosjan o likwidację ich bitcoinów. W zamian mają oni otrzymać nieruchomości w Dubaju lub – po prostu – gotówkę.

Kraje Zatoki Perskiej słyną również z neutralności w obliczu trwającego kryzysu rosyjsko-ukraińskiego. Przez swoje otwarte podejście do inwestycji zagranicznych są one uważane za idealne schronienie dla rosyjskich fortun. Dubaj, który jest zdecydowanie największym i najbardziej chłonnym miastem w regionie, był celem wielu oligarchów. To właśnie tam mogli oni łatwo zamienić swoje kryptowaluty na inne dobra, w tym nieruchomości i aktywa ruchome.

Jedna z kryptowalutowych firm poinformowała, że ​​została zasypana liczbą wniosków szwajcarskich brokerów. Dotyczyły one likwidacji miliardów dolarów w Bitcoinach należących do ich klientów, którzy obawiają się, że Szwajcaria zamrozi ich aktywa.

Sankcje obejmują także kryptowaluty

W e-mailu przedstawiciel szwajcarskiego organu nadzoru finansowego, Sekretariatu Stanu ds. Gospodarczych SECO powtórzył, że sankcje nałożone na Rosjan w tym kraju obejmują ich aktywa kryptowalutowe.

Inna firma pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, która wykorzystuje usługi giełdy do prowadzenia interesów z klientami płacącymi za kryptowaluty, również zgłosiła podobny scenariusz. „Widzieliśmy wielu Rosjan, a nawet Białorusinów, którzy przyjeżdżają do Dubaju i przywożą wszystko, co mogą, nawet w kryptowalutach ” – powiedział informator z wewnątrz.

Źródła finansowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich potwierdziły od tego czasu, że Rosjanie coraz częściej kupują nieruchomości w państwie Zatoki za pomocą kryptowalut. Dzieje się tak mimo faktu, że giełdy blokują osoby objęte sankcjami.

Czy kryptowaluty okażą się sposobem na obejście sankcji na rosyjskich oligarchów? Wiele zależy tu od giełd, banków i decyzji organów regulacyjnych. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Oceń post

Leave a comment