Elon Musk nadal trzyma Bitcoina w swoich rezerwach. Rosnąca inflacja, powodująca turbulencje na rynkach, tylko umacnia determinację niektórych posiadaczy kryptowalut. Należy do nich m.in. dyrektor generalny Tesli i SpaceX. Musk stwierdził, że pomimo rosnącej inflacji nie sprzedaje swoich kryptowalut.

Musk nadal trzyma Bitcoina na swoim portfelu

We wczorajszym wątku na Twitterze miliarder Elon Musk zadał pytanie swoim fanom. Brzmiało ono: jakie będą wskaźniki inflacji w ciągu najbliższych kilku lat? Jak dotąd sekcja komentarzy stale uzupełnia się o nowe opinie i analizy. 

Michael Saylor, dyrektor generalny największego inwestora instytucjonalnego Bitcoin, MicroStrategy, nie przewidywał obniżenia stopy inflacji. Zauważył natomiast, że inflacja konsumencka będzie nadal blisko rekordowych poziomów. W jego opinii spadek wartości aktywów będzie jeszcze gorszy, dwukrotnie wyższa niż ma to miejsce w przypadku towarów konsumenckich. Rezultatem tego będzie upadek słabszych walut i wzrost wartości akcji i rzadkich towarów takich jak Bitcoin.

Reklama

W odpowiedzi Musk zauważył, że sposób myślenia Saylora nie był nieprzewidywalny. Dodając swoje trzy grosze, Musk dodał, że w czasach inflacji mądrze jest posiadać fizyczne inwestycje lub akcje firm tworzących rzeczywistą wartość, a nie dolary. Chociaż jego stanowisko wydaje się sugerować, że nie uważa kryptowalut za zabezpieczenie przed inflacją, Musk stwierdził, że nie rozważa sprzedaży swoich zasobów w formie Bitcoina, Ethereum lub Dogecoina.

W wątku Musk ujawnił również, że jego firmy, w tym Tesla i SpaceX, a także inne przedsiębiorstwa, odczuwają kryzys spowodowany rosnącą inflacją. W szczególności wpłynęła ona na surowce i logistykę.

Co napędza rosnącą inflację?

Najnowsze dane opublikowane przez Stany Zjednoczone umieściły stopę inflacji na nowym, najwyższym od 40 lat poziomie 7,9%. Największy wkład w ten wzrost miał rosnący koszt gazu, żywności i mieszkań.

Jednak ekonomiści przewidują, że w miarę upływu roku gospodarka Stanów Zjednoczonych będzie musiała wprowadzić radykalne zmiany. Paul Ashworth, ekonomista Capital Economics, niezależnej firmy zajmującej się analizami ekonomicznymi, prognozowaniem i doradztwem, przewiduje, że inflacja wzrośnie w tym miesiącu o 8%. 

Oceń post

Leave a comment