Litecoin skorzystał na fake newsie, który sugerował jakoby Walmart zaczął przyjmować płatności w tej formie. Gdy tylko ta informacja pojawiła się w obiegu, kurs LTC wystrzelił do góry jak szalony. Niestety gdy okazało się, że to zwykły fake news, spadek był bolesny.

Litecoin skorzystał na fake newsie

Wczoraj internet obiegła wiadomość jakoby Walmart – jedna z największych sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych – zaczęła akceptować płatność Litecoinem. Miał być to efekt umowy, którą gigant zawarł z Fundacją Litecoin. Jej rzekomym celem było udostępnienie klientom nowej formy płatności w kryptowalutach. Szybko jednak okazało się, że w rzeczywistości żadna umowa nie miała miejsca.

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że mimo faktu, iż informacji tych oficjalnie nie potwierdzono wiele mediów głównego nurtu zaczęło rozpisywać się na ten temat. W związku z tym fałszywy news szybko trafił do ogromnej ilości ludzi na całym świecie.

Zdaje się, że nikt nie zwrócił uwagę na fakt, jak nazywa się podmiot, który poinformował o tej umowie. Nie był to bowiem Walmart Inc, a spółka o nazwie Walmart-corpCom. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za całym przedsięwzięciem stoi oszust. Możliwe, że jego celem było zawahanie kursem litecoina.

Nie oznacza to jednak, że rynek pozostał obojętny na tę wiadomość. Wystarczyło kilka minut, by jego cena wielokrotnie podskoczyła do góry. W swoim szczytowym momencie kosztował on aż 240 dolarów. Przez te kilka minut na cyfrowy rynek wpłynęło ok. 80 miliardów USD!

Gdy jednak internauci zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że jest to oszustwo, litecoin stracił dobrą passę. Jego wartość szybko spadła do 175 dolarów. Dziś z kolei podskoczyła do 178 dolarów.

Przedstawiciele mediów oraz rzecznik sieci Walmart potwierdzili, że informacja nie miała nic wspólnego z prawdą.

Konsekwencje dla cyfrowego rynku

Z tej sytuacji można wywnioskować wiele na temat tego, jaki jest stan kryptowalutowego rynku. Wbrew pozorom może to oznaczać całkiem dobre rokowania. Użytkownicy zdają się wypatrywać informacji, które zachęcą ich do dalszego inwestowania. Wystarczy czekać na kolejne tego typu newsy (tym razem prawdziwe), a Bitcoin niedługo może pobić kolejny rekord.

Zostaw komentarz

×