Wczoraj kryptowaluty przekroczyły 3 biliony dolarów kapitalizacji rynkowej. Cała wartość wzrosła o ponad 3%, tym samym osiągając swoje nowe ATH. Tydzień temu ich wartość wynosiła o 8,4 proc. mniej niż obecnie. W skali miesiąca z kolei wzrost szacuje się na ok. 25,5 procent.

Kryptowaluty przekroczyły 3 biliony USD

Na począku tego roku kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosiła 775 miliardów dolarów. W związku z tym dzisiejszy wynik jest efektem wzrostu o niemal 300%. 3 biliony USD to imponująca kwota – tak wysoką kapitalizacją nie może pochwalić się nawet Microsoft, który do tej pory był na podium. Na dzień dzisiejszy wartość giganta wynosi 2,5 bln dolarów, czyli o 500 milionów USD mniej od cyfrowych walut.

Kryptowaktywa tym samym coraz bardziej zbliżają się do kapitalizacji złota – 11,5 biliona dolarów. Choć może się wydawać, że przed elektronicznymi monetami jeszcze daleka droga, tempo ich wzrostu jest zatrważające.

Kapitalizacja samego BTC to na ten moment 1,12 bln USD. Jest to o ok. 41,3% więcej niż w przypadku pozostałych walut. Podobną wartość do Bitcoina na rynku osiąga Tesla, a nieco większą – srebro (1,36 biliona USD).

Market cap Ethereum wynosi na ten moment 560 miliardów USD, co sprawia, że kryptowaluta prześcignęła korporację inwestycyjną JPMorgan Chase o wartości 496 miliardów dolarów. Na trzecim miejscu znajduje się Binance Coin, którego kapitalizacja wynosi 107 miliardów dolarów.

Co z wolumenem handlu?

Coingeko podaje, że dobowy wolumen handlu dla cyfrowych walut osiąga 138 miliardów USD, czyli tyle, ile ich całościowa kapitalizacja dwa lata temu. Z topowej dziesiątki w ciągu ostatnich 24 godzin największy wzrost odnotowała XRP, a to dzięki podniesieniu wartości o prawie 10%. Jej obecna wartość wynosi 1,27 dolara. Statystyki są mniej optymistyczne dla ripple, która z dnia na dzień coraz bardziej traci pozycję w rankingu. Na chwilę obecną znalazła się ona na 7. miejscu, zaraz za Cardano.

Duże wzrosty odnotowuje również nowy projekt AVAX, czyli avalanche. Tylko w przeciągu ostatniej doby wzrosła ona o 13%, osiągając tym samym ATH (ponad 95 dolarów).

5/5 - (1 vote)

Leave a comment