Znany autor i guru seminariów motywacyjnych Robert Kiyosaki inwestuje w Bitcoina. Powiedział on o tym w jednym ze swoich ostatnich wpisów na mediach społecznościowych. Jak podkreślił, do gromadzenia kryptowalut motywuje go brak zaufania do rządu Stanów Zjednoczonych i Systemu Rezerwy Federalnej.

Robert Kiyosaki inwestuje w Bitcoina

Wielu może kojarzyć Roberta Kiyosakiego z tego, że to właśnie on jest autorem bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Milioner książkę tę wydał w 1977 roku. Choć od tego momentu minęły już 24 lata, książka nadal znajduje się na liście najlepiej sprzedawanych pozycji wg. New York Times. Wydano ją w ponad pięćdziesięciu językach i sprzedano w 109 krajach świata, w nakładzie 32 milionów sztuk. Ci fani Kiyosakiego, którzy śledzą jego media społecznościowe mogli niedawno przeczytać o jego stanowisku na temat Bitcoina.

Z tweeta inwestora, który pojawił się na jego oficjalnym koncie 24 sierpnia można wywnioskować, dlaczego Kiyosaki zainteresował się cyfrowym rynkiem. Pierwszym z powodów była obecna wartość tej kryptowaluty, która przekroczyła magiczne 50 tysięcy dolarów. Choć obecnie jego cena spadła, dobicie do tak wysokiego poziomu z pewnością było dla wielu istotnym sygnałem.

Robert Kiyosaki podkreśla, że powodem jego inwestycji w kruszce i kryptowaluty jest całkowity brak zaufania do instytucji finansowych USA. Wymienił tu między innymi System Rezerwy Federalnej, skarb państwa i oficjalny rynek forex. Z żalem przyznał też, że jego rodzice zbierają oszczędności właśnie w jeden z „klasycznych” sposobów.

Inwestor zauważa, że to właśnie Bitcoin jest obecnie najkorzystniejszym dla inwestorów aktywem. Wskazuje on na stagnację złota, a także duże spadki srebra oraz dolara.

Inwestor mówi, kiedy inwestować w Bitcoiny

Znany milioner już od dawna radzi ludziom w swoim otoczeniu inwestowanie w kryptowaluty. Podkreśla przy tym, że wartość USD coraz bardziej spada, a sam dolar traci na ważności. Kilka miesięcy temu Kiyosaki zapowiadał olbrzymią, bezprecedensową wręcz katastrofę. Gdy wartość BTC spadła poniżej 40 000 USD, jeszcze bardziej zachęcał on wszystkich do wykupowania tej cyfrowej waluty. Jego zdaniem była to doskonała okazja na powiększenie swoich zysków. Jak się okazało – nie był daleko od prawdy.

Zostaw komentarz

×