Jeśli przeliczymy największą kryptowalutę na dolary, zauważymy, że niedawno wypłacono ponad miliard w BTC. Po części wiąże się to z ostatnią korektą, po której wartość Bitcoina zmalała o około jedną piątą. Niektóre statystyki zdają się potwierdzać, że to jeszcze nie koniec kryzysu. Tylko przez ostatnie trzy dni z giełd wypłynęło 23 000 BTC o łącznej wartości ok. 1,3 miliarda USD.

W ciągu trzech dni wypłacono ponad miliard w BTC

Ali Martinez, analityk cyfrowych walut, zwrócił uwagę na fakt, że ostatnio nasiliło się zjawisko wypłaty Bitcoina z giełd. Powołał się przy tym na dostępne dane eksperckie. Statystyki podają też, że zjawisko osiągnęło swój szczyt w ciągu ostatnich kilku dni. To właśnie w ciągu nich wypłacono ponad 23 tysiące BTC. Wydaje się jednak, że nie ma to bezpośredniego związku z wartością samej kryptowaluty.

Co ciekawe, jedna z największych grubych ryb na bitcoinowym rynku w stosunkowo krótkim czasie zgromadziła kryptowaluty o łącznej wartości 200 milionów USD. Wygląda na to, że jego strategia jest inna niż w większości inwestorów. Lecz, choć może wydawać się to budujące, zakupy jednego wieloryba nie są w stanie wyrównać wszystkich wypłaconych ostatnio środków. Jest spora szansa, że część z nich mogła być wykonana wewnętrznie.

Wygląda na to, że giełdy straciły przez kilka dni wiele Bitcoinów. Na krótką metę powinno to ograniczyć presję sprzedawania największej cyfrowej waluty.

Kto zainwestował, ten zyskał?

Pierwsza i największa kryptowaluta przeszła ostatnio dużą korektę, związaną z kolejnym ATH z poprzedniego tygodnia. Przez półtora tygodnia jej wartość spadła o około jedną piątą, tym samym schodząc poniżej 56 tysięcy dolarów.

83% bitcoinowych inwestorów zyskało na tej sytuacji. Niektórzy z nich byli jednak stratni, szczególnie przez fakt, że 17% podaży wylądowało pod tzw. wodą.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment