Michael saylor ogłasza znaczące zmiany w microstrategy optymalizowane pod kątem CTR i intencji wyszukiwania

Michael saylor ogłasza znaczące zmiany w microstrategy optymalizowane pod kątem CTR i intencji wyszukiwania
Autor Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski24.02.2024 | 5 min.

Michael Saylor, współzałożyciel i były już CEO MicroStrategy, ogłosił znaczące zmiany w firmie. Przedsiębiorstwo znane dotychczas z dostarczania oprogramowania analitycznego przejdzie rebranding i stanie się stricte bitcoinową korporacją. Decyzja ta to efekt strategii firmy, która od 2020 roku skupuje bitcoiny i stała się największym korporacyjnym posiadaczem BTC na świecie. Teraz MicroStrategy skupi się na rozwijaniu oprogramowania i sztucznej inteligencji, aby umożliwić dalsze inwestycje w bitcoina.

Rebranding MicroStrategy na firmę bitcoinową

MicroStrategy, amerykańska firma założona w 1989 roku przez Michaela Saylora, przez pierwsze trzy dekady swojego istnienia kojarzona była przede wszystkim jako dostawca oprogramowania analitycznego dla firm finansowych. Jednak od 2020 roku strategia firmy uległa całkowitej zmianie.

Otóż w 2020 roku MicroStrategy rozpoczęło masowy zakup bitcoinów i bardzo szybko stało się największym korporacyjnym posiadaczem tej kryptowaluty na świecie. Obecnie firma ma już w swoim posiadaniu 190 tysięcy BTC.

Teraz MicroStrategy postanowiło pójść o krok dalej i ogłosiło rebranding, w wyniku którego stanie się oficjalnie firmą zajmującą się rozwojem bitcoina i technologii z nim związanych.

Jak wyjaśnił w wywiadzie dla CNBC Michael Saylor, jest to naturalny krok biorąc pod uwagę dotychczasowy sukces firmy w związku z realizowaną strategią regularnego skupowania bitcoinów. Podkreślił przy tym, że MicroStrategy posiada obecnie największą ilość BTC spośród wszystkich firm na świecie.

Michael Saylor o przyszłości firmy opierającej się na Bitcoinie

Jakie są plany MicroStrategy po zmianie profilu działalności na firmę bitcoinową? Jak wyjaśnił Michael Saylor, firma będzie skupiać się przede wszystkim na rozwoju oprogramowania i sztucznej inteligencji, aby usprawnić obsługę i handel bitcoinami.

Ponadto będzie generować nowe opcje przepływów pieniężnych i wykorzystywać rynki kapitałowe do umożliwienia akcjonariuszom zakupu jeszcze większej ilości BTC.

Firma zrezygnuje również z lokalnych rozwiązań na rzecz technologii chmurowej, co ma pozwolić jej na dalszą ekspansję i rozwój działalności jako firmy stricte bitcoinowej.

Jak podkreślił Saylor, "Bitcoin jest najpopularniejszym aktywem inwestycyjnym na świecie. To naturalny dodatek do portfela każdego odpowiedzialnego inwestora."

MicroStrategy największym korporacyjnym posiadaczem BTC

MicroStrategy jest obecnie bezkonkurencyjnym liderem pod względem wielkości korporacyjnych inwestycji w bitcoina. Jak wspomniano, firma posiada 190 tysięcy BTC o łącznej wartości ponad 3 miliardów dolarów.

Liczba BTC 190 000
Wartość inwestycji 3 mld USD

Dla porównania, druga w zestawieniu Tesla posiada "jedynie" 43 tys. BTC o wartości ok. 1 mld dolarów. Na kolejnych miejscach znajdują się Galaxy Digital, Voyager Digital i Block.inc, jednak ich inwestycje są kilkukrotnie mniejsze.

Można więc śmiało powiedzieć, że MicroStrategy jest obecnie największą firmą na świecie stawiającą na bitcoina. Po ogłoszeniu rebrandingu i przekształceniu w firmę stricte bitcoinową, jej dominacja na tym polu może jeszcze bardziej wzrosnąć.

Rozwój oprogramowania i AI w MicroStrategy

Michael saylor ogłasza znaczące zmiany w microstrategy optymalizowane pod kątem CTR i intencji wyszukiwania

Aby wesprzeć strategiczną transformację w kierunku firmy bitcoinowej, MicroStrategy planuje rozwijać oprogramowanie wykorzystujące zaawansowane technologie takie jak sztuczna inteligencja.

Firma zamierza opracować nowatorskie rozwiązania ułatwiające handel, przechowywanie i transfer bitcoinów zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Ponadto technologie takie jak AI pozwolą usprawnić analizę danych i prognozowanie trendów na rynku kryptowalut, co pomoże firmie i jej klientom podejmować lepsze decyzje inwestycyjne dotyczące bitcoina.

Inwestycje w badania i rozwój pozwolą MicroStrategy umocnić pozycję lidera w świecie bitcoinowych technologii.

Skupowanie większej ilości BTC przez akcjonariuszy

MicroStrategy nie zamierza poprzestać na dotychczas zgromadzonych zasobach bitcoinów. Firma będzie wykorzystywać rynki kapitałowe, aby umożliwić akcjonariuszom zakup jeszcze większej liczby BTC.

Jednym ze sposobów będzie emisja obligacji zamiennych na bitcoiny. Pozwoli to inwestorom na zakup tokenów MicroStrategy, a następnie ich konwersję na BTC bez ponoszenia ryzyka zmienności cen.

Firma rozważa również wprowadzenie programów motywacyjnych dla pracowników, którzy otrzymywaliby wynagrodzenie w bitcoinach. Pozwoli to zwiększyć identyfikację załogi z pro-bitcoinową strategią firmy.

Dzięki tym działaniom, przy rosnącym zainteresowaniu inwestorów bitcoinem, MicroStrategy ma szansę zwiększyć swój gigantyczny już stan posiadania o kolejne dziesiątki tysięcy BTC.

Decyzja MicroStrategy o przekształceniu w firmę bitcoinową nie dziwi, biorąc pod uwagę entuzjastyczne wypowiedzi Michaela Saylora na temat BTC.

Współzałożyciel firmy wielokrotnie podkreślał, że jego zdaniem bitcoin jest obecnie najpopularniejszym aktywem inwestycyjnym na świecie i ma ogromny potencjał wzrostu.

Bitcoin jest nowatorski, cyfrowy, globalny i nie jest skorelowany z tradycyjnymi aktywami ryzykownymi. Dlatego jest naturalnym uzupełnieniem portfela każdego odpowiedzialnego inwestora - powiedział Saylor.

Według niego cechy takie jak ograniczona podaż, decentralizacja, rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych oraz użyteczność bitcoina jako środka płatniczego i przechowywania wartości sprawiają, że jest on niezwykle atrakcyjnym aktywem.

Saylor jest przekonany, że transformacja MicroStrategy w firmę skoncentrowaną na bitcoinie pozwoli jej w pełni wykorzystać potencjał tej rewolucyjnej technologii i umocnić pozycję lidera wśród bitcoinowych spółek.

Podsumowanie

Michael Saylor, współzałożyciel firmy analitycznej MicroStrategy, ogłosił zmianę strategii i rebranding przedsiębiorstwa. Od 2020 roku firma masowo inwestuje w kryptowalutę bitcoin, stając się największym korporacyjnym posiadaczem BTC. Teraz MicroStrategy przekształci się w firmę stricte bitcoinową, skupiając działalność na rozwijaniu oprogramowania i technologii związanych z bitcoinem. To odzwierciedla entuzjastyczne poglądy Saylora, według którego bitcoin ma ogromny potencjał i jest przyszłością inwestowania.

Przekształcenie w firmę bitcoinową to naturalna konsekwencja dotychczasowej strategii MicroStrategy, która przyniosła firmie status lidera pod względem korporacyjnych inwestycji w bitcoin. Teraz firma chce w pełni wykorzystać potencjał tej technologii i umocnić swoją pozycję na tym rynku.

Najczęstsze pytania

MicroStrategy dostrzegło ogromny potencjał bitcoina jako przyszłościowego aktywa inwestycyjnego. Dodatkowo chciało zdywersyfikować swoje aktywa i zabezpieczyć je przed inflacją. Zakup BTC wpisuje się w długoterminową strategię firmy.

Na dzień dzisiejszy MicroStrategy posiada już 190 tysięcy BTC o łącznej wartości ponad 3 miliardów dolarów. Tym samym jest największym korporacyjnym posiadaczem bitcoinów na świecie.

Dzięki dużym zasobom BTC MicroStrategy może czerpać zyski ze wzrostu ceny tej kryptowaluty. Ponadto firma uzyskała status lidera wśród korporacji stawiających na bitcoin, co poprawia jej wizerunek.

MicroStrategy skoncentruje się teraz na rozwoju oprogramowania i technologii związanych z bitcoinem. Będzie też emitować produkty finansowe ułatwiające inwestorom zakup BTC.

Michael Saylor cały czas entuzjastycznie wypowiada się na temat przyszłości bitcoinów. Uważa, że BTC to najlepszy wybór inwestycyjny i transformacja MicroStrategy oddaje jego przekonania.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Incident na giełdzie OKX: zrekompensowane straty posiadaczy tokena.
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski

Witajcie, entuzjaści kryptowalut i finansów! Jestem Krzysztof i serdecznie witam Was na blogu, gdzie razem będziemy zgłębiać tajniki świata kryptowalut oraz dowiadywać się więcej o finansach. Od momentu, gdy po raz pierwszy usłyszałem o kryptowalutach, fascynuje mnie potencjał i zmiany, jakie wprowadzają w naszym społeczeństwie. Na mojej stronie znajdziecie artykuły na temat różnych aspektów kryptowalut, od analizy rynku po praktyczne wskazówki dotyczące inwestycji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły