Wielkie firmy przyjmują kryptowaluty jako dodatkową formę płatności. Do gigantów, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie, należą m.in. Nothing, Konzum i Newegg.

Duże firmy przyjmują kryptowaluty

Płatności Bitcoinem i innymi kryptowalutami zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością wśród większych przedsiębiorstw. Przykładem jest Konzum, wiodący producent jedzenia z Bałkanów Zachodnich. Wprowadzając kryptowaluty jako środek płatności, firma stała się również pierwszym tego typu podmiotem na terenie Chorwacji. Na ten moment cyfrowymi walutami można płacić jedynie online, nowa funkcjonalność ma jednak niedługo pojawić się także w punktach stacjonarnych. W sklepach Konzum można płacić kryptowalutami takimi jak BTC, ETH, XRP, BCH, XLM, DAI, USDT, EOS czy USDC.

Korporacja nawiązała współpracę z podmiotem z rynku fintechowego, Electrocoin. Cały system płatności opiera się na PayCek – pierwszej tego typu inicjatywie w Chorwacji. Na temat nowych możliwości wypowiedział się także Uroš Kalinić, przedstawiciel zarządu firmy. Potwierdził, że Konzum już od dawna przygląda się branży kryptowalut, a decyzji o wdrożeniu takiego rozwiązania nie podjęto pod wpływem chwili.

Kalinić twierdzi, że firma cieszy się z faktu bycia motorem napędowym do zmian technologicznych wśród chorwackich sprzedawców detalicznych.

Konzum nie jest jedyny

Na podobne rozwiązanie zdecydował się sklep internetowy Newegg. Już od tegorocznych świąt firma zamierza zacząć przyjmować płatności w formie kryptowaluty SHIB. To nie pierwszy taki ruch firmy – na początku 2021 roku przyjęła ona płatności w Dogecoinie, jak i również w Litecoinie.

Dyrektor do spraw marketingu Newegg, Andrew Choi, potwierdza, że zainteresowanie cyfrowymi walutami ze strony użytkowników jest bardzo duże. By zapewnić klientom większą wygodę, firma wdraża nowe rozwiązania oparte na kryptoaktywach.

Kolejnym podmiotem na rynku, który zdecydował się na aktualizację swoich systemów płatności, jest Nothing. Przedsiębiorstwo, którego założycielem jest Carl Pei, sprzedaje teraz swoje produkty również za kryptowaluty. Na chwilę obecną można zakupić w ten sposób m.in. bezprzewodowe słuchawki Nothing Ear w czarnym kolorze. Płatności obejmują m.in. Bitcoina, Ethereum, Dogecoina i USDC. Na chwilę obecną funkcja jest dostępna w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Japonii, Grecji oraz we Włoszech.

Oceń post

Leave a comment