Waszyngton rozmawia o kryptowalutach. Sześciu kierowników ds. kryptowalut spotkało się z kongresmenami w Waszyngtonie, aby wytyczyć ścieżkę dla rozwijającego się ekosystemu. Dyrektor generalny powtórzył, że kryptowaluty są teraz zbyt duże, aby je zignorować, i dążył do poprawy jasności przepisów.

Waszyngton rozmawia o kryptowalutach

Sześciu dyrektorów ds. kryptowalut z firm takich jak Bitfury, Circle, FTX, Coinbase, Stellar i Paxos spotkało się z członkami kongresu podczas ponad 5-godzinnego przesłuchania. Każde z zeznań prezesów kryptowalut miało te same podstawowe cechy i kwestie do omówienia.

Pierwszym tematem było to, że wskaźniki adopcji kryptowalut stale rosną i nierozsądnym dla Kongresu byłoby przymykanie oczu na rosnący ekosystem.

Wszyscy szefowie kryptowalutowych spółek twierdzą, że branża kryptowalut nie jest „dzikim zachodem”, jak często opisywali to regulatorzy, tacy jak przewodniczący SEC Gary Gensler. W ich zeznaniach podkreślono, że istnieją już pewne zasady, które kierują rynkiem.

Każdy z prezesów komentował drenaż mózgów i masową migrację projektów do innych przyjaznych jurysdykcji. FTX Sam Bankman-Fried niedawno uczynił Bahamę swoją nową siedzibą główną. Z kolei Brian Brooks, dyrektor generalny Bitfury, podkreślił, że zaskakująca liczba utalentowanych założycieli wyjechała do Portugalii, Dubaju, Abu Zabi, Singapuru i innych krajów, które nie są wcale nieuregulowane, ale bardziej pozytywne nastawienie do innowacji i wzrostu.

Ważny dzień dla kryptowalut

Przesłuchanie jest uważane przez entuzjastów kryptowalut za pierwszy poważny krok Kongresu USA w celu zrozumienia natury nowej klasy aktywów. Chociaż niektórzy członkowie Kongresu są głośnymi zwolennikami kryptowalut, inni przyjęli negatywne stanowisko wobec cyfrowych monet. Kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez wyraziła niedawno swoją opinię na ten temat. Jej zdaniem ustawodawcy nie powinni posiadać kryptowalut, ponieważ osłabia to ich zdolność do oceny sytuacji.

Ton 5-godzinnego przesłuchania był jednak pozytywny i wywołał optymizm w społeczności. Entuzjaści czekają teraz na falę korzystnych przepisów dotyczących kryptowalut. W tej chwili SEC ociąga się z zatwierdzeniem ETF Bitcoina, podczas gdy inne kraje poszły w tej kwestii naprzód. Czy wywoła to reakcję łańcuchową, która zmobilizuje Stany Zjednoczone do wzięcia udziału w wyścigu?

5/5 - (1 vote)

Leave a comment