Po raz kolejny Visa jest zainteresowana kryptowalutami. Gigant finansowy zamierza wspomóc banki i inne instytucje we wdrażaniu rozwiązań z branży cyfrowych aktywów. Zdaniem przedstawicieli firmy klienci są coraz bardziej zainteresowani tego typu usługami. Visa podzieliła się wszystkimi detalami w swoim raporcie.

Visa jest zainteresowana kryptowalutami

Cuy Sheffield, szef zespołu Visa do spraw kryptowalut, udzielił ostatnio wywiadu. Padło w nim ważne zdanie – w opinii Sheffielda wszystkie instytucje finansowe powinny obrać strategię co do cyfrowych walut. Potwierdził on też, że spółka finansowa zamierza stać się jednym z liderów na tym rynku. Jej zadaniem ma być przede wszystkim pośrednictwo między rynkiem e-aktywów a tradycyjnymi bankami.

By wdrożyć nowe rozwiązania, kilka zespółów Visa podejmie ścisłą współpracę. Analitycy, konsultanci i specjaliści od kryptowalut będą pomagali bankom i innym instytucjom we wdrażaniu strategii rozwoju. Co więcej, firma oferuje swoją pomoc w wybieraniu osób do całych kryptowalutowych zespołów.

Zdaniem Cuya Shieffielda w 2021 roku kryptowaluty weszły na zupełnie poziom. Wiąże się to m.in. ze zwiększonym zainteresowaniem tymi aktywami przez instytucje finansowe. To również nie wzięło się znikąd, a jest odpowiedzią na oczekiwania klientów. Coraz więcej ludzi na całym świecie interesuje się cyfrowymi walutami.

Visa przeprowadziła również własne analizy, których wyniki są bardzo interesujące. Jak wykazano, 18% badanych chce w przyszłym roku wybrać bank, który udostępnia usługi związane z cyfrowymi aktywami. Większym zainteresowaniem cieszą się one w krajach rozwijających się, gdzie współczynnik ten wyniósł 24%.

Jeśli chodzi o aktualnych użytkowników kryptowalut, niemal 40% z nich chce przenieść swoje konta do banków, które udostępniają związane z nimi usługi.

Brazylijska Visa

Visa ma także plany odnośnie brazylijskiego rynku. Gigant chce uruchomić tam usługi na klasycznych platformach lokalnych banków. Firma podjęła już kooperację z kilkoma instytucjami. Celem współpracy jest emisja zupełnie nowych kart płatniczych, które będą obsługiwać kryptowaluty.

Niedługo mają też rozpocząć się testy bezpośrednich płatności przy pomocy BTC. Czy pomysły Visy odbiją się szerszym echem w świecie finansowym?

5/5 - (1 vote)

Leave a comment