Skok kursu memecoina CEO Solany o 300% w tydzień

Skok kursu memecoina CEO Solany o 300% w tydzień
Autor Jan Kowalczyk
Jan Kowalczyk27.12.2023 | 5 min.

Silly Dragon (SILLY) to nowy memecoin, który w ciągu tygodnia odnotował spektakularny wzrost kursu o 300%. Ta wirtualna waluta powiązana jest z ekosystemem Solany, a bezpośrednią inspiracją do jej powstania był współzałożyciel tego projektu Anatolij Jakowenko. Rosnąca popularność SILLY zbiega się w czasie ze wzrostem zainteresowania samą Solaną, której kapitalizacja rynkowa niedawno przekroczyła 46,5 mld dolarów. Jednak mimo optymistycznych nastrojów, inteligentne kontrakty SILLY wciąż nie zostały zweryfikowane, a 10 największych portfeli kontroluje aż 18,5% jego podaży.

Ożywienie na wykresie SILLY

Silly Dragon (SILLY) to nowy memecoin, który w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Tylko w ciągu ostatnich 7 dni jego wartość wzrosła aż o 300%, a w ciągu doby o 35%. Ten spektakularny skok kursu przyciągnął uwagę wielu inwestorów.

Przyczyn tak dynamicznego wzrostu jest kilka. Przede wszystkim memecoin ten został dodany do notowań popularnej giełdy KuCoin, co znacząco zwiększyło jego wolumen obrotu. Poza tym inwestorzy dostrzegli potencjał tej stosunkowo nowej kryptowaluty, która pojawiła się na rynku 16 grudnia 2023 r.

Geneza powstania SILLY

Silly Dragon został stworzony przez fanów ekosystemu Solany, aby odznaczyć Halloweenowy strój założyciela tego projektu. W zeszłym roku Anatolij Jakowenko pojawił się bowiem na konferencji przebrany za smoka, co stało się bezpośrednią inspiracją do powołania memecoina.

Twórcy SILLY postanowili połączyć potencjał rozpoznawalnej marki Solany ze zdobyczami technologii blockchain. Dlatego opierając się o tę sieć, stworzyli wirtualną walutę o wysokim potencjale wzrostu.

Raport o wzroście popularności Solany

Rośnie nie tylko zainteresowanie samym SILLY, ale całym ekosystemem Solany. Flagowa kryptowaluta tego projektu odnotowuje rekordowe poziomy kapitalizacji, przekraczając 46,5 mld dolarów. Dzięki temu SOL awansowała na 4. miejsce w rankingu największych wirtualnych walut.

Kryptowaluta Kapitalizacja rynkowa
Bitcoin 370 mld USD
Ethereum 150 mld USD
Solana 46,5 mld USD
XRP 43 mld USD

Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz chętniej sięgają także po inne aktywa związane z Solaną, jak chociażby wspomniany Silly Dragon. Zwłaszcza gdy widzą, jak bardzo intratne mogą być takie inwestycje.

Podaż SILLY w rękach nielicznych

Jak wynika z danych na blockchainie Solany, 10 największych portfeli posiadających SILLY kontroluje aż 18,5% całej podaży tego aktywa. To stosunkowo dużo, biorąc pod uwagę, że jest to kryptowaluta funkcjonująca dopiero od 16 grudnia.

Inwestorzy z tych największych portfeli cieszą się średnio 30-krotnością zysku w stosunku do pierwotnie zainwestowanych środków. Taka stopa zwrotu z pewnością zachęca do lokowania pieniędzy w SILLY.

Czytaj więcej: Postawili wszystko na bitcoina. najbardziej zyskowna firma w usa

Anatolij Jakowenko zainspirował powstanie SILLY

Bezpośrednią inspiracją do powstania Silly Dragon był Anatolij Jakowenko - współzałożyciel Solany, który rok temu pojawił się na konferencji przebrany za smoka. To wydarzenie utkwiło w pamięci fanów Solany, którzy postanowili uczcić ten moment poprzez wypuszczenie specjalnego memecoina.

Inwestorzy widzą potencjał projektu, który czerpie z rozpoznawalności Solany i łączy tę markę z zaletami kryptowaluty. Dlatego pomimo krótkiej historii, Silly Dragon notuje spektakularne wzrosty i przyciąga coraz większe zainteresowanie.

Twórcy SILLY doskonale odnieśli się do trendów panujących obecnie na rynku kryptowalut. Memecoiny przeżywają prawdziwy rozkwit, podobnie jak cały segment web3 i metaverse. Dlatego projekt bazujący na rozpoznawalnej marce Solany i nawiązujący do popularnej tematyki ma spory potencjał wzrostu.

Weryfikacja bezpieczeństwa SILLY w toku

Pomimo optymistycznych prognoz, przed Silly Dragon stoi jeszcze kilka wyzwań. Przede wszystkim konieczna jest weryfikacja inteligentnych kontraktów pod kątem bezpieczeństwa. Aktualnie trwają nad tym prace, ale na razie kwestia ta nie została rozstrzygnięta.

Niepewność dotycząca bezpieczeństwa i stabilności SILLY może z kolei wprowadzać pewien niepokój wśród inwestorów. Dlatego szybkie dokończenie procesu audytu wydaje się kluczowe dla dalszego rozwoju tego memecoina.

Kapitalizacja Solany przekroczyła 46,5 mld dolarów

Skok kursu memecoina CEO Solany o 300% w tydzień

Ogromny wzrost zainteresowania Silly Dragon zbiega się w czasie ze wzrostem popularności całej Solany. Kapitalizacja rynkowa SOL sięgnęła w ostatnim czasie 46,5 mld dolarów, dzięki czemu awansowała na 4. miejsce w rankingu najcenniejszych kryptowalut.

Inwestorzy dostrzegają rosnący potencjał tej technologii, tym bardziej, że ekosystem Solany cały czas się rozwija. Powstają kolejne projekty bazujące na tym blockchainie, jak np. omówiony wcześniej Silly Dragon.

  • Solana stała się czwartą co do wielkości kryptowalutą z kapitalizacją przekraczającą 46,5 mld dolarów.
  • Na fali wzrostu zainteresowania Solaną rośnie również popularność powiązanych z nią aktywów, jak memecoin SILLY.
  • Silly Dragon odnotował spektakularny 300% wzrost kursu w ciągu tygodnia, przyciągając uwagę inwestorów.

Widać więc wyraźnie, że cały ekosystem SOL przeżywa obecnie złoty okres. A wraz z nim rosną także notowania powiązanych tokenów, jak chociażby Silly Dragon. Ta sytuacja z pewnością zachęca kolejnych inwestorów do wejścia na rynek Solany.

Podsumowanie

W ostatnim czasie obserwujemy ogromne zainteresowanie ekosystemem Solany. Flagowa kryptowaluta tego projektu, czyli SOL, odnotowała rekordową kapitalizację rynkową, sięgającą 46,5 mld dolarów. Tym samym awansowała na 4. miejsce w rankingu największych wirtualnych walut.

Na fali rosnącej popularności Solany, zyskują również powiązane z tym blockchainiem projekty. Jednym z nich jest stosunkowo nowy memecoin o nazwie Silly Dragon (SILLY), który w ciągu zaledwie tygodnia odnotował spektakularny 300% wzrost wartości.

Bezpośrednią inspiracją do powstania SILLY był sam współtwórca Solany, Anatolij Jakowenko. To właśnie jego przebranie na Halloween za smoka stało się zaczątkiem tego memecoina. Inwestorzy upatrują w tym projekcie sporego potencjału, bazując na rosnącej rozpoznawalności marki Solany.

Niemniej pomimo optymistycznych perspektyw, przed Silly Dragon stoi jeszcze kwestia weryfikacji bezpieczeństwa jego inteligentnych kontraktów. Dopiero po przejściu audytu, token ten będzie mógł kontynuować swój zwyżkowy trend. Póki co jednak inwestorzy nie tracą entuzjazmu i chętnie angażują się w handel tym aktywem.

Najczęstsze pytania

Silly Dragon to stosunkowo nowy memecoin, który pojawił się na rynku kryptowalut 16 grudnia 2023 r. Jego nazwa i tematyka nawiązują bezpośrednio do założyciela Solany, który rok temu pojawił się na konferencji przebrany za smoka.

Na popularność Silly Dragon wpłynęło kilka czynników. Przede wszystkim token ten został dodany do notowań znanej giełdy KuCoin, a także inwestorzy dostrzegli w nim potencjał wynikający z powiązania z rozpoznawalną marką Solany.

Według danych z blockchaina Solany, 10 największych portfeli posiadających SILLY kontroluje aż 18,5% całej podaży tego memecoina. Pokazuje to duże zróżnicowanie i koncentrację aktywów.

Na razie trwają prace nad weryfikacją inteligentnych kontraktów SILLY pod kątem bezpieczeństwa. Dopiero po zakończeniu procesu audytu, będzie można jednoznacznie stwierdzić, czy jest to stabilny i bezpieczny projekt.

Inwestorzy są zgodni, że Silly Dragon ma ogromny potencjał wzrostu. Jednak wszystko zależy od pomyślnego przejścia audytu bezpieczeństwa. Wtedy nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby kontynuował swój zwyżkowy trend.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Hakerzy z Rosji chcą milionów USD okupu w bitcoinie od firmy
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jan Kowalczyk
Jan Kowalczyk

W świecie liczb i bilansów jestem architektką stabilności. Na tym blogu rozkładam karty płatności, budując mosty między tradycją a nowoczesnością. Razem eksplorujemy tajniki NFT i zawiłości handlu, by w finansowym labiryncie odnaleźć Twój sukces.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły