Postawili wszystko na bitcoina. najbardziej zyskowna firma w usa

Postawili wszystko na bitcoina. najbardziej zyskowna firma w usa
Autor Dagmara Sikora
Dagmara Sikora27.12.2023 | 4 min.

MicroStrategy to firma, która postawiła wszystko na bitcoina. Decyzja o zainwestowaniu ponad 500 milionów dolarów w kryptowalutę okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej akcje spółki wzrosły w 2023 roku o 337%, co czyni ją najbardziej zyskowną firmą w USA. Obecnie aż 90% wartości MicroStrategy jest bezpośrednio powiązanych z posiadanymi przez nią bitcoinami. Szef firmy Michael Saylor określa bitcoina mianem "cyfrowego złota" i przewiduje dalszy wzrost jego ceny.

Jak MicroStrategy podbiło rynek dzięki bitcoinowi

Firma MicroStrategy jest obecnie liderem branży analityki biznesowej i oprogramowania w chmurze. Jednak jej prawdziwą specjalnością stały się inwestycje w kryptowaluty, a dokładniej w bitcoina.

W połowie 2020 roku prezes MicroStrategy Michael Saylor postanowił zainwestować zgromadzoną gotówkę firmy w wysokości ponad 500 milionów dolarów w bitcoin. Był to bardzo odważny, wręcz szalony ruch. Jednak jak pokazały kolejne miesiące, okazał się on strzałem w dziesiątkę i zmienił losy firmy.

Obecnie aż 90% wartości MicroStrategy jest bezpośrednio powiązanych z posiadanymi przez nią bitcoinami. Łącznie firma posiada 174 530 BTC o łącznej wartości blisko 8 miliardów dolarów. Tym samym kapitalizacja giełdowa spółki przekroczyła już 8,5 mld USD, co czyni ją jedną z najbardziej dochodowych firm w USA.

Bitcoin jako cyfrowe złoto

Zdaniem Michaela Saylora bitcoin to swego rodzaju cyfrowe złoto. Dlatego zdecydował się zainwestować w niego zgromadzony kapitał firmy zamiast w fizyczne kruszce. Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Kurs bitcoina wzrósł w 2023 roku o blisko 50%, windując przy tym wartość posiadanych przez MicroStrategy monet. Tym samym akcje firmy podrożały w tym okresie aż o 337%, bijąc na głowę konkurencję i czyniąc z niej najbardziej dochodową spółkę w USA.

Zainwestowali pół miliarda dolarów w bitcoiny

Początkowo MicroStrategy zainwestowało w bitcoina 250 milionów dolarów. Jednak z biegiem czasu firma systematycznie zwiększała zaangażowanie w kryptowaluty.

Obecnie łączna wartość zakupionych bitcoinów przekracza 7,65 miliarda dolarów. Oznacza to, że pierwotna inwestycja w wysokości 0,5 mld USD pomnożyła się blisko 15-krotnie. To ogromny sukces firmy i jej prezesa Michaela Saylora.

Inwestorzy stawiają na MicroStrategy

Biorąc pod uwagę uzależnienie wartości MicroStrategy od bitcoina, inwestorzy giełdowi traktują jej akcje jako alternatywę dla bezpośrednich inwestycji w kryptowalutę.

Dlatego kurs akcji spółki ściśle koreluje ze zmianami cen BTC. Gdy bitcoin drożeje, rosną akcje MicroStrategy i odwrotnie. Tym samym dają one możliwość pośredniego zarabiania na kryptowalutach.

Czytaj więcej: Bonk napędził sprzedaż produktu Solany, który spisano już na straty - Najlepszy wynik kombinowany

Szef firmy przewiduje dalszy wzrost cen BTC

Zdaniem Michaela Saylora to dopiero początek hossy na bitcoinie. Według niego obecnie zaledwie 0,1% światowego kapitału jest zainwestowane w kryptowaluty, a z czasem ten odsetek będzie rósł.

Ludzie, kształcąc się na temat zasobów cyfrowych, zdają sobie sprawę, że powinni inwestować coraz więcej swojego kapitału w te aktywa cyfrowe, dlatego przesuwamy się z 0,1 do 0,2%

Dlatego Saylor spodziewa się dalszego wzrostu zainteresowania i cen bitcoina w nadchodzących miesiącach. Jeśli tak się stanie, będzie to dalszym motorem napędowym wzrostu wartości firmy MicroStrategy.

Podsumowanie

Postawili wszystko na bitcoina. najbardziej zyskowna firma w usa

Firma MicroStrategy jest obecnie liderem rynku dzięki odważnej decyzji założyciela o zainwestowaniu pół miliarda dolarów w bitcoiny. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż 90% wartości firmy jest obecnie powiązanych z posiadanymi kryptowalutami.

Inwestycja w bitcoin, który prezes określił mianem "cyfrowego złota", zapewniła spółce ogromny wzrost. Tylko w 2023 roku akcje MicroStrategy podrożały o 337%, bijąc konkurencję i czyniąc z niej najbardziej dochodową firmę w USA.

Szef firmy przewiduje dalszy wzrost zainteresowania i cen bitcoina, co będzie dalej windować wartość posiadanych przez spółkę kryptowalut. Inwestorzy traktują akcje MicroStrategy jako alternatywę dla bezpośrednich inwestycji w BTC.

Podsumowując, odważna strategia inwestycyjna oparta na bitcoinie okazała się dla firmy MicroStrategy strzałem w dziesiątkę i zapewniła jej pozycję lidera oraz ogromne zyski liczone w miliardach dolarów.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Hakerzy z Rosji chcą milionów USD okupu w bitcoinie od firmy
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dagmara Sikora
Dagmara Sikora

Jako poszukiwaczka mądrości finansowej, odsłaniam przed Tobą kurtynę inwestycji. Na tym blogu wykałam świat portfeli i giełd, wyznaczając ścieżki w morzu kryptowalut. Dzielę się narzędziami i technologicznymi trikami, byś mądrze kroczył po ścieżkach zysku.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły