Wzrost Ten meme coin o 7880%: relacja z raperem Drake'em

Wzrost Ten meme coin o 7880%: relacja z raperem Drake'em
Autor Dagmara Sikora
Dagmara Sikora15.01.2024 | 6 min.

Memecoin WYNN, powiązany z raperem Drake'iem, odnotował niedawno zawrotny wzrost wartości o 7880%. Token ten, przedstawiający postać z czapki Drake'a, został wyemitowany na początku stycznia 2024 roku. Początkowo jego kurs gwałtownie spadł, jednak w połowie miesiąca nastąpiła eksplozja wzrostowa, windująca WYNN do historycznego maksimum. Nagły zwrot tendencji zbiegł się w czasie z zainteresowaniem tokenem ze strony platformy bukmacherskiej Stake.com, co wywołało podejrzenia o wykorzystanie poufnych informacji.

WYNN wzrost o 7880%

Popularny raper Drake stał się niejako katalizatorem gwałtownego wzrostu wartości tokena WYNN o 7880% w ciągu kilku dni. Ten powiązany z celebrytą memecoin, wyemitowany na blockchainie Solany, początkowo gwałtownie tracił na wartości, by nagle eksplodować pod koniec pierwszej połowy stycznia 2024 roku.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Drake pokazał fanom czapkę z logo dziewczyny o imieniu Anita Max Wynn. Stwierdził przy tym żartobliwie, że jest to jego alter ego. Niedługo później powstał token o tej właśnie nazwie (WYNN), który w ostatnich dniach zyskał ogromne zainteresowanie inwestorów.

Początkowe załamanie, a potem eksplozja wzrostu

Kurs tokena WYNN, przedstawiającego kreskówkową postać z czapki Drake'a, początkowo wzrósł do 0,00206 USD, po czym runął o 75%. Jednak już 10 stycznia rozpoczął się raptowny zwrot akcji. W zaledwie 5 dni wartość WYNN wzrosła z najniższego poziomu o oszałamiające 7880%, ustanawiając historyczny rekord notowań.

Apogeum przypadło na 15 stycznia, kiedy to cena tokena zbliżyła się do 0,05614 USD. Od tamtej pory WYNN stracił około 14% swojej wartości, co może oznaczać korektę po gwałtownym rajdzie.

Drake promuje token WYNN

Na gwałtowny wzrost popularności i wartości tokena WYNN wpływ miało zaangażowanie ze strony samego Drake'a. Słynny raper jest bowiem partnerem platformy bukmacherskiej Stake.com, która publicznie zadeklarowała zainteresowanie memecoinem WYNN.

I'm on it 🫡

Taki ruch ze strony Stake.com z pewnością zachęcił wielu inwestorów do wejścia w WYNN. Z drugiej strony pojawiły się podejrzenia o wykorzystanie poufnych informacji i z góry zaplanowaną akcję promocyjną.

Memecoiny bardzo ryzykowne

Przykład tokena WYNN pokazuje, że memecoiny potrafią przynosić zawrotne zyski, ale są obarczone ogromnym ryzykiem. Ich wartość opiera się często na buzzie w mediach społecznościowych i poparciu celebrytów. Jednak równie łatwo mogą stracić na popularności, a w ślad za tym runąć kursy tych tokenów.

Czytaj więcej: Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%

Nagły wzrost wartości WYNN

Eksplozja wzrostu tokena WYNN była wręcz szokująca. W ciągu zaledwie 5 dni, pomiędzy 10 a 15 stycznia, wartość memecoina powiązanego z Drake'iem wzrosła o 7880%.

10 stycznia 2024 0,000057 USD
15 stycznia 2024 0,05614 USD

Oznacza to, że gdyby hipotetycznie zainwestować 10 tysięcy dolarów w WYNN na początku rajdu, to na szczycie byłoby to już ponad 5 milionów dolarów! Takie przykłady pokazują siłę spekulacyjną, ale i ogromne ryzyko memecoinów.

Platforma Stake zainteresowana WYNN

Wzrost Ten meme coin o 7880%: relacja z raperem Drake'em

Jednym z kluczowych wydarzeń, które wpłynęły na popularność tokena WYNN, było publiczne zainteresowanie ze strony platformy Stake.com. Bukmacher ten, którego partnerem jest Drake, dał do zrozumienia, że token WYNN godny jest uwagi i może zostać dodany do oferty platformy.

Takie poparcie ze strony znanego podmiotu z branży hazardowej online z pewnością zachęciło wielu inwestorów do kupna memecoina. Zwłaszcza, że Stake.com ma reputację solidnej firmy, a jej wkroczenie na rynek kryptowalutowy wiązało się z dużym entuzjazmem środowiska.

Podejrzenia o wykorzystanie informacji poufnych

Jednak w ślad za nagłym wzrostem zainteresowania tokenem WYNN pojawiły się opinie o możliwym wykorzystaniu poufnych lub uprzywilejowanych informacji. Po tweetach ze strony Stake.com doszło bowiem do gwałtownej wyprzedaży WYNN i spadku jego wartości.

Część komentatorów podejrzewa więc, że cała akcja promocyjna wokół tokena WYNN mogła być wcześniej zaplanowana. Być może chodziło o sztuczne windowanie kursu, a następnie sprzedaż tokenów po zawyżonych cenach z zyskiem.

Memecoiny bardzo ryzykowne

Przypadek tokena WYNN dobitnie pokazuje, jak nieprzewidywalne i ryzykowne potrafią być tzw. memecoiny. Ich wartość opiera się w dużej mierze na popularności w mediach społecznościowych i wsparciu celebrytów. Jednak trendy w sieci potrafią zmieniać się błyskawicznie.

  • Memecoiny cechuje ogromna zmienność i brak stabilności kursów.
  • Twórcy tych tokenów są anonimowi, co utrudnia weryfikację ich rzetelności.

Dlatego inwestowanie w takie cyfrowe aktywa obarczone jest większym ryzykiem niż w przypadku dużych, ustabilizowanych kryptowalut. Przed podjęciem decyzji warto więc bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Podsumowanie

Historia tokena WYNN pokazuje, jak z pozoru absurdalny pomysł może niespodziewanie zamienić się w spekulacyjny hit. Wystarczył żart celebryty, trochę szumu w mediach i memecoin z niewielką wartością nagle urósł do miana „kryptowalutowej gwiazdy”. Rajd cenowy był imponujący, ale trzeba pamiętać, że tak szybko, jak się pojawił, trend może równie gwałtownie wygasnąć.

Przypadek WYNN unaocznia też pewne patologie rynku kryptowalut. Pojawiły się podejrzenia o z góry zaplanowaną akcję promocyjną, mającą sztucznie windować kurs tokena. To z kolei mogło umożliwić insiderom sprzedaż memecoina po zawyżonych cenach. Tego typu spekulacje to częste zjawisko na tym hołdującym wolności, ale i anarchii rynku.

WYNN pokazuje w końcu, jak kusząca, ale i zwodnicza potrafi być inwestycja w memecoiny. Za spektakularnymi zyskami idzie ryzyko utraty całości kapitału. Dlatego, zanim zdecydujemy się postawić na taki cyfrowy żart, warto bardzo rozważnie podejść do kwestii ryzyka i potencjalnych korzyści.

Bo o ile historia WYNN brzmi jak bajka, która ziszcza marzenia, o tyle dla wielu inwestorów tego typu tokeny kończą się boleśnie - czasem wręcz finansową katastrofą. A nuż ów memecoin okaże się jednym wielkim żartem, który zwyczajnie przestanie bawić internautów z dnia na dzień?

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Hakerzy z Rosji chcą milionów USD okupu w bitcoinie od firmy
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dagmara Sikora
Dagmara Sikora

Jako poszukiwaczka mądrości finansowej, odsłaniam przed Tobą kurtynę inwestycji. Na tym blogu wykałam świat portfeli i giełd, wyznaczając ścieżki w morzu kryptowalut. Dzielę się narzędziami i technologicznymi trikami, byś mądrze kroczył po ścieżkach zysku.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły