Z informacji podanych przez anonimowe źródła wynika, że Revolut wypuszcza własny token. Firma ma zabiegać u brytyjskich organów o odpowiednie pozwolenie na wyemitowanie go na cyfrowy rynek. Jeśli tamtejszy regulator wyrazi odpowiednie zgody, z pomysłu startupu w pierwszej kolejności skorzystają Europejczycy.

Revolut wypuszcza własny token na rynek

Portal CoinDesk rozmawiał z osobami, które mają mieć bezpośrednią styczność ze sprawą. Według nich brytyjski nowoczesny bank Revolut przymierza się do wprowadzenia na rynek własnego tokena. Ma on rzekomo opierać się na podobnych zasadach, co produkty Nexo i Wirex.

Na chwilę obecną najpoważniejszą przeszkodą dla firmy jest brak odpowiednich licencji i zgody Urzędu Nadzoru Finansowego Wielkiej Brytanii (FCA). Gdy – i jeśli – takie pozwolenia uda się uzyskać, nowy token rozpocznie swoje życie na europejskim rynku.

Revolut już od kilku lat działa w branży cyfrowych walut, a oferta banku stale się powiększa. Od niedawna za pośrednictwem aplikacji można kupić jedenaście nowych kryptowalut. Należą do nich m.in. Uniswap, Uma czy Cardano. Firma obsługuje ponad 50 cyfrowych aktywów, którymi można handlować przez platformę.

Wszyscy wydają własne tokeny

Nie tylko Revolut aktywnie rozwija swoje kryptowalutowe usługi dla użytkowników. Podobną strategię obrały firmy takie jak Robinhood, a nawet PayPal. Kilka tygodni temu ten drugi umożliwił brytyjskim klientom handlowanie kryptowalutami bezpośrednio z ich portfeli. To pierwsza taka inicjatywa PayPala, która wyszła poza teren USA.

Ponadto gigant płatności internetowych opracowuje właśnie swój tzw. portfel super aplikacji. Dyrektor generalny PayPala Daniel Schulman twierdzi, że dzięki niemu klienci otrzymają dostęp do wielu nowych możliwości. Użytkownicy będa mogli liczyć m.in. na wysokie oprocentowanie swoich oszczędności oraz szybki dostęp do pieniędzy. CEO firmy potwierdził, że inicjatywa jest już w ostatniej fazie testów i niedługo ujrzy światło dzienne. W pierwszej kolejności zmiany dotyczyć będą jednak klientów ze Stanów Zjednoczonych.

Z naszej europejskiej perspektywy inicjatywa Revoluta wydaje się być więc dużo bardziej godna zainteresowania. Jak fintech poradzi sobie z tym zadaniem? Zobaczymy!

 

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×