Duża turecka giełda Coinzo zostanie zamknięta – poinformowano o tym w jednym z ostatnich komunikatów. Użytkownicy mają pół roku na wypłatę swoich środków w formie cyfrowych walut i fiatów. Po sześciu miesiącach platforma zniknie z sieci.

Turecka giełda Coinzo zostanie zamknięta

Na początku tygodnia właściciele jednej z największych tureckich giełd kryptowalut – Coinzo – ogłosili jej zamknięcie. W komunikacie możemy przeczytać, że firma przestaje obsługiwać transakcje i inne handlowe operacje. Ponadto spółka wzywa inwestorów do tego, by jak najszybciej wycofali oni swoje środki. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, skąd wzięła się decyzja o zamknięciu firmy – przedstawiciele Coinzo poinformowali jedynie o samym fakcie.

Użytkownicy mają czas na wypłatę środków – platform ma funkcjonować jeszcze przez pół roku od wydania komunikatu. W tym czasie każdy będzie mógł zalogować się na stronę i wypłacić swoje środki, zarówno w kryptowalutach jak i tureckich lirach. Jedyne funkcje, które znikają z dniem dzisiejszym, to możliwości kupna i sprzedaży.

Coinzo zapewnia, że zapewni swoim użytkownikom i klientom wszelką niezbędną pomoc w procesie wypłaty pieniędzy. Giełda podkreśla także, że środkom klientów nie grozi absolutnie żadne niebezpieczeństwo.

Co w sytuacji, gdy środki są poniżej minimalnego progu wypłaty? Firma wyśle je na konto przelewem w przeciągu kolejnych 7 dni.

Co z tokenem CNZ?

Giełda zawiesiła parę handlową turecka TRY-CNZ (turecka lira i token Coinzo), by nie narażać jej posiadaczy na dotkliwe straty. System przeliczy walutę CNZ po ostatnim kursie (1516 lirów) i wypłaci środki w ciągu tygodnia.

Liry tureckie można wypłacić na rachunek bankowy, którego dane zgadzają się z tymi na platformie Coinzo. Firma zniosła standardową prowizję za wypłaty w walutach fiducjarnych, a najniższa możliwa do wypłaty kwota wynosi 0,1 lira (niecałe pół grosza). Na stronie pojawiły się również dokładne instrukcje, jak przenieść swoje środki do innego portfela kryptowalutowego.

Samo Coinzo to jedna z największych tureckich firm kryptowalutowych. Jej dzienne obroty sięgały nawet 500 milionów lirów, czyli ok. 55 milionów USD.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×