Czy zakład za to btc będzie opłacalny? ekspert bloomberga opiniuje

Czy zakład za to btc będzie opłacalny? ekspert bloomberga opiniuje
Autor Jan Kowalczyk
Jan Kowalczyk09.01.2024 | 5 min.

Bitcoin od dłuższego czasu znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, bijąc kolejne historyczne rekordy. Jednak zdaniem Mike'a McGlone'a z Bloomberga, najpopularniejsza kryptowaluta może być już mocno przewartościowana i należy się spodziewać nieuchronnej korekty. Analityk porównuje obecną sytuację do poprzednich szczytów na rynku BTC i przestrzega inwestorów. Czy mimo sceptycznych prognoz warto obstawiać dalsze wzrosty bitcoinów w 2023 roku?

Ekspert Bloomberga sceptyczny wobec BTC

Bitcoin w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze, notując kolejne wzrosty i zbliżając się do historycznych maksimów. Jednak analityk Bloomberga Mike McGlone przestrzega przed nadmiernym optymizmem. Jego zdaniem rynek BTC może być mocno przegrzany i należy oczekiwać nieuniknionej korekty.

McGlone porównuje obecną sytuację do wcześniejszych szczytów cenowych bitcoinów. Twierdzi, że podobnie jak poprzednio, także i tym razem rajd musi zakończyć się spadkami. Ekspert Bloomberga wskazuje, że po wielomiesięcznych zwyżkach korekta jest nieuchronna.

Mike McGlone ostrzega przed korektą cenową

Analityk Bloomberga Mike McGlone nie podziela entuzjazmu wielu inwestorów co do dalszych wzrostów bitcoinów. Wprost przeciwnie, przestrzega on przed zbytnim optymizmem i spodziewaną korektą po dotychczasowym rajdzie.

McGlone zaznacza, że BTC należy do najbardziej ryzykownych aktywów. Porównuje obecną sytuację do upadku Lehman Brothers czy giełdy FTX. Jego zdaniem po silnych zwyżkach zawsze następuje ruch korekcyjny w drugą stronę.

Analityk Bloomberga przewiduje, że bitcoin zacznie tanieć, gdy tylko emocje związane z potencjalnym zatwierdzeniem ETF-ów na BTC opadną. Uważa, że rynek jest już mocno wykupiony.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja może stać się zagrożeniem w zupełnie inny sposób niż myślisz

Obecna sytuacja przypomina poprzednie szczyty

Według Mike'a McGlone'a z Bloomberga, obecne zachowanie rynku bitcoinów bardzo przypomina poprzednie szczyty cenowe. Po miesiącach wzrostów następowała zazwyczaj silna korekta.

Analityk porównuje obecną falę optymizmu wokół BTC do nastrojów panujących przy poprzednich maksimach. Zwraca uwagę, że po euforii i rajdach cenowych nieuchronnie przychodził czas na schłodzenie nastrojów inwestorów.

Dlatego McGlone przestrzega przed nadmiernym entuzjazmem i twierdzi, że podobny scenariusz może powtórzyć się także tym razem. Jego zdaniem obecne wzrosty BTC są już mocno wykupione.

Bitcoin z potencjałem na nowy rekord w 2023

Czy zakład za to btc będzie opłacalny? ekspert bloomberga opiniuje

Mimo sceptycznych opinii analityka Bloomberga, wielu ekspertów wciąż jest pozytywnie nastawionych do perspektyw bitcoina. Wskazują oni na szereg czynników, które mogą zapaść nowy rekord cenowy w 2023 roku.

Przede wszystkim podkreślają zbliżający się halving, czyli zmniejszenie o połowę emisji nowych bitcoinów. To wydarzenie z reguły pozytywnie wpływa na cenę BTC. Ponadto SEC może w końcu zatwierdzić pierwsze ETF-y oparte na kryptowalutach.

Wielu inwestorów wierzy, że rok 2023 przyniesie dalszy rozwój całego rynku krypto. Jeśli tak się stanie, BTC ma szansę pobić swój rekordowy kurs z listopada 2021, sięgający prawie 69 tys. USD.

Kluczowe znaczenie decyzji SEC ws. ETF-ów

Kluczowym czynnikiem dla dalszych losów bitcoina może okazać się decyzja amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie zatwierdzenia funduszy ETF opartych o kryptowaluty.

Od dawna oczekuje się, że SEC w końcu wyda zgodę na uruchomienie tego typu instrumentów inwestycyjnych. Ich zatwierdzenie otworzyłoby drogę do szerokiej adopcji bitcoinów przez inwestorów instytucjonalnych.

Jednak SEC wciąż stawia na zwłokę i nie pali się do akceptacji krypto ETF-ów. Jeśli komisja w najbliższym czasie podejmie pozytywną decyzję, może to wywindować kurs BTC na nowe maksima.

Czy wzrosty BTC są już przesadzone?

Analityk Bloomberga Mike McGlone twierdzi, że obecne zwyżki bitcoina są już mocno wykupione i należy oczekiwać korekty. Jednak wielu ekspertów ma odmienne zdanie na ten temat.

Wskazują oni, że podczas poprzedniej hossy z lat 2017-2018 kapitalizacja rynkowa BTC sięgnęła blisko 850 mld USD. Tymczasem obecnie wynosi ona niecałe 900 mld USD, a więc wciąż poniżej historycznego maksimum.

Dodatkowo coraz więcej inwestorów instytucjonalnych lokuje środki w bitcoinach. Rośnie też zainteresowanie ze strony firm, które dodają BTC do swoich bilansów. To sygnał, że potencjał wzrostu kryptowaluty może być jeszcze nie wyczerpany.

Podsumowanie

Bitcoin od dłuższego czasu radzi sobie bardzo dobrze, bijąc kolejne rekordy cenowe. Jednak zdaniem analityka Bloomberga, najpopularniejsza kryptowaluta może być mocno przewartościowana. Porównuje on obecną sytuację do wcześniejszych szczytów i przestrzega, że po euforii nadejdzie nieunikniona korekta.

McGlone uważa, że bitcoin należy do najbardziej ryzykownych aktywów i prędzej czy później musi nastąpić spadek jego wartości. Twierdzi, że podobny scenariusz powtarzał się przy poprzednich maksimach cenowych. Analityk Bloomberga radzi więc zachować rozwagę.

Jednak wielu ekspertów pozostaje optymistycznych co do perspektyw BTC. Wskazują na zbliżający się halving oraz potencjalne zatwierdzenie pierwszych ETF-ów opartych na kryptowalutach. Ich zdaniem bitcoin ma szansę pobić historyczny rekord z 2021 roku.

Przyszłość bitcoina w dużej mierze zależy od decyzji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych ws. krypto ETF-ów. Jej zgoda mogłaby znacząco wpłynąć na dalsze losy najpopularniejszej kryptowaluty i całego rynku.

Najczęstsze pytania

Choć analityk Bloomberga przestrzega przed nadmiernym optymizmem, wielu ekspertów wciąż oczekuje, że w 2023 roku bitcoin pobije swój dotychczasowy rekord cenowy. Wskazują oni na zbliżający się halving oraz rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych.

Analityk Bloomberga Mike McGlone porównuje obecną sytuację do wcześniejszych szczytów cenowych. Twierdzi, że ruch w górę był zbyt dynamiczny i teraz należy spodziewać się korekty, tak jak przy poprzednich maksimach.

Halving to wydarzenie, podczas którego następuje zmniejszenie o połowę ilości nowo emitowanych bitcoinów. Zazwyczaj powoduje wzrost zainteresowania i ceny BTC. Kolejny halving powinien nastąpić w 2024 roku.

Prawdopodobnie tak. Ewentualna zgoda SEC na uruchomienie funduszy ETF opartych na kryptowalutach ułatwiłaby napływ nowych inwestorów instytucjonalnych na rynek. Mogłoby to znacząco wpłynąć na wycenę bitcoina.

Do potencjalnych zagrożeń można zaliczyć globalną recesję, negatywne regulacje dotyczące rynku krypto, masową wyprzedaż bitcoina przez inwestorów czy awarię samej sieci. Na razie jednak wydaje się, że perspektywy przed BTC są pozytywne.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Hakerzy z Rosji chcą milionów USD okupu w bitcoinie od firmy
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jan Kowalczyk
Jan Kowalczyk

W świecie liczb i bilansów jestem architektką stabilności. Na tym blogu rozkładam karty płatności, budując mosty między tradycją a nowoczesnością. Razem eksplorujemy tajniki NFT i zawiłości handlu, by w finansowym labiryncie odnaleźć Twój sukces.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły