W niedzielę agregator danych kryptowalut Messari.io pokazał, że Cardano pokonało Bitcoina i Ethereum. Tym samym sieć zajęła pierwsze miejsce pod względem ilości transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin.

Cardano pokonało Bitcoina i Ethereum pod względem ilości transakcji

Podczas gdy sieć Cardano osiągnęła najwyższy poziom 17,15 mld USD w transakcjach, Bitcoin zajął drugie miejsce z 15,1 mld USD, a następnie Ethereum z 8,64 mld USD.

Należy jednak zwrócić uwagę na różnicę między „wolumenem transakcji” a „skorygowanym wolumenem transakcji”. Pierwszy z nich oznacza całkowitą wartość transferów w określonej sieci blockchain. Drugi z kolei jest sposobem na rzetelne porównanie wolumenu transakcji w stylu UTXO z wolumenem na rachunku. 

To wyjaśnia, dlaczego Bitcoin zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o wolumen transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin z 36,74 mld USD. W tym samym czasie Cardano osiąga 17,56 mld USD. Ethereum zaś spada na trzecie miejsce z 10,50 mld USD.

Koszty transakcji Cardano również były niewiarygodnie niskie w ciągu ostatnich 24 godzin. Sieć pobierała tylko 51 985 USD opłat. Dzieje się tak pomimo średniego odczytu licznika obciążenia sieci blockchain na poziomie 81%, który jest dość wysoki dla każdej sieci.

Co dalej z Cardano i Bitcoinem?

Reklama

Cardano po raz pierwszy w historii przekroczyła skorygowany wolumen transakcji Bitcoina. W ostatnich dniach IOHK, zespół odpowiedzialny za rozwój zwycięskiej kryptowaluty, wprowadził serię aktualizacji. Ich celem jest zwiększenie skalowania sieci i funkcji interoperacyjności.

Pomogło także wprowadzenie zdecentralizowanych giełd, takich jak SundaeSwap, na blockchainie Cardano. Fakt, że już teraz okrzykuje się je najlepszymi funkcjami bezpieczeństwa, również zwiększyło atrakcyjność sieci.

Co więcej, użytkowników przyciągnęła także zdolność sieci do radzenia sobie z problemami innych blockchainów. Chodzi tu m.in. o nieudane transakcje z powodu przeciążenia sieci lub ataków typu DoS. To wszystko dzięki nieustannym aktualizacjom Cardano, które oferują zwiększoną przepustowość i zminimalizowane opóźnienia w sieci. Jak wcześniej informowano, platforma przez ostatnie 1500 dni obsługiwała transakcje bez żadnych zakłóceń.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment