Rio de Janeiro, brazylijskie miasto, przyjmuje kryptowaluty. Metropolia stawia ogromne kroki w kierunku stania się globalnym centrum branży cyfrowych aktywów. W 2023 r. mieszkańcy Rio będą mogli rozliczać się z podatku od nieruchomości za pomocą bitcoina.

Brazylijskie miasto przejmuje kryptowaluty

Oczekuje się, że Rio De Janeiro stanie się pierwszym brazylijskim miastem, które umożliwi płacenie podatku w bitcoinach. Dzieje się to zgodnie z zapowiedzią Chicão Bulhões, sekretarza ds. rozwoju gospodarczego, innowacji i uproszczeń. Aby ta inicjatywa była możliwa od 2023 roku, miasto zatrudni szereg firm, które będą konwertować kryptowaluty na reale brazylijskie. Tym samym zapewnią one ratuszowi 100% środków w walucie fiducjarnej.

Rio planuje również stworzyć własną kolekcję niewymiennych tokenów (NFT), która będzie zawierała zdjęcia najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Celem tego ruchu jest zwiększenie popularności turystyki, a także motywowanie lokalnych artystów za pomocą NFT.

Sekretarz finansów Rio, Pedro Paulo, zauważył ponadto, że integracja kryptowalut z płatnościami podatków to dopiero początek, ponieważ miasto planuje rozszerzyć się na więcej usług w przyszłości.

Reklama

Ambitne plany brazylijskiego miasta dotyczące kryptowalut nikogo nie dziwią. Burmistrz Rio De Janeiro, Eduardo Paes, powiedział wcześniej, że chce przeznaczyć 1% rezerw skarbowych drugiego pod względem liczby ludności Brazylii na kryptowaluty. Paes ujawnił również, że Rio planuje udzielić mieszkańcom zniżek na płatności podatków dokonywanych w bitcoinach.

Rośnie zainteresowanie kryptowalutami w Ameryce Łacińskiej

Brazylia najwyraźniej podejmuje znaczące kroki, aby pomóc w rozwoju adopcji kryptowalut. CEO Binance Changpeng Zhao ogłosił w piątek, że podpisał umowę z burmistrzem Rio, w ramach której największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu otworzy biuro w mieście. Decyzja o założeniu sklepu w Rio nabrała kształtu po tym, jak Paes dał Zhao klucz do miasta.

Ogólnie Ameryka Łacińska została mocno dotknięta pandemią, z obawy przed zbliżającym się kolejnym kryzysem zadłużenia. Odkąd Salwador uczynił bitcoin swoim prawnym środkiem płatniczym we wrześniu 2021 r., zainteresowanie kryptowalutami wśród krajów Ameryki Łacińskiej nadal rośnie.

Oceń post

Leave a comment