Przedstawicielka Ark Invest – Cathie Wood – uważa, że w obecnej fazie Bitcoin to nie bańka. Jest to wyraz sprzeciwu w stosunku do wielu popularnych w tej kwestii opinii. W jednym ze swoich wywiadów Wood potwierdziła, że jej zdaniem kryptowaluty będą nadal się rozwijać. Odnosi się także do krytycznej wypowiedzi Johna Paulsona.

Cathie Wood: Bitcoin to nie bańka

Cathie Wood w swoim ostatnim wywiadzie określiła Bitcoin jako nowoczesny, zdecentralizowany system finansowy. Wypowiadał się o nim jednoznacznie pozytywnie, zwracając uwagę na fakt, że nie zależy on od “kaprysów decydentów”.

Innego zdania jest John Paulson, który w tym tygodniu wyraził opinię, jakoby cyfrowe waluty w pewnym punkcie miały stracic jakąkolwiek wartość. Wood całkowicie się z tym nie zgadza i sama aktywnie inwestuje na cyfrowych rynkach. Za przykład podała między innymi aukcję Coinbase, która – jako jedyna – jest notowana na oficjalnych giełdach.

Przedstawicielka Ark Inwest twierdzi, że kryptowaluty nie są bańka. Porównała je raczej do czegoś, co można nazwać zjawiskiem pokoleniowym. Podkreśliła również, że kryptowalutowy rynek dopiero się rozwija, a przed technologią blockchain jeszcze wiele korzystnych zmian. Jej zdaniem cyfrowe waluty będą zyskiwać, a nie tracić na wartości jeszcze przez bardzo długi czas.

Wood stwierdziła także, że obecne wzrosty są bezprecedensowe i w ciągu kilku kolejnych lat może pojawić się prawdziwy boom na cyfrowe waluty. W jej opinii jest to stan zupełnie przeciwny do tego, jaki określa się mianem bańki.

BTC musi podlegać regulacjom

Entuzjazm Cathie Wood nie jest próbą rozmontowania obecnego systemu gospodarczego czy finansowego. Wyraźnie podkreśla ona, że kryptowalutowy rynek wymaga dokładnych regulacji, które będą określać jej adoptowanie do ogólnoświatowej gospodarki. Jej zdaniem potrzebuje on pewności i stabilizacji, jaki mogą dać mu decyzje urzędników na całym świecie.

Stany Zjednoczone borykają się obecnie z wieloma problemami w tej kwestii. Dzieje się tak głównie dlatego, że wiele przepisów, które ich dotyczą bardzo się od siebie różnią. Najnowsza ustawa o infrastrukturze, o której już pisaliśmy, może tylko tę sprawę utrudnić. Izba Reprezentantów przegłosowała ją jakiś czas temu, a obecnie znajduje się ona w Senacie. Jeśli prawo wejdzie w życie, górnicy i dostawcy hardware’u oraz software’u będą musieli mierzyć się z nowymi kłopotami.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×