Część analityków i ekspertów z zespołu JP Morgan uważa, że „Bitcoin lepszy od złota” to nie tylko pusty slogan. Coraz większa liczba inwestorów  bardziej ufa kryptowalutom. Uważa je również za lepsze zabezpieczenie niż metal szlachetny.

Inflacja? Bitcoin lepszy od złota

JP Morgan Chase & Co. to znana na rynku instytucja finansowa. Jej badacze przeprowadzili ostatnio analizę, która miała wyjaśnić obecną wysoką cenę BTC. W ich opinii nie chodzi wcale o głośne wprowadzenie ETF, a o kłopoty ze spadkiem wartości pieniądza.

Nikolaos Panigirtzoglou – dyrektor zarządzający JP Morgan – twierdzi, że Bitcoin jest już na pierwszym miejscu najczęściej wybieranych aktywów. Przynajmniej jeśli chodzi o kwestię zabezpieczenia przed inflacją. Należy do tego dodać również fakt, że złoto nie radzi sobie zbyt dobrze w ostatnim czasie. W dłuższej perspektywie największa z kryptowalut zdaje się przewyższać złoto jako aktywo inwestycyjne.

Eksperci twierdzą, że może się to przełożyć na stały wzrost wartości kryptowaluty i nowe rekordy jeszcze w tym roku.

CEO JP Morgan krytyczny wobec Bitcoina

Dyrektor generalny JP Morgan, Jamie Dimon, znany jest raczej ze swojego sceptycyzmu wobec Bitcoina. Przynajmniej tak było do tej pory. Nowe stanowisko firmy pozwala sugerować, że jej szef zaczyna przekonywać się do największej kryptowaluty.

Cztery lata temu Dimon określił BTC jako oszustwo, co odbiło się dość głośnym echem w całej branży. Co więcej, powiedział on wtedy, że cyfrowy rynek przypomina tulipanową bańkę sprzed kilkuset lat, a nawet jest jeszcze gorsza. CEO banku posunął się nawet do stwierdzenia, że wyrzuciłby z pracy każdego, kto inwestuje swoje środki w Bitcoina.

W 2020 roku Dimon ponownie wypowiadał się na temat cyfrowych walut. Nie był już jednak tak krytyczny – wyraził raczej obojętność wobec BTC. Jak wygląda to dzisiaj?

W tym tygodniu CEO JP Morgan określił Bitcoina jako bezwartościowe aktywo. Potwierdził jednak, że jest w zdecydowanej mniejszości, a jego klienci są zainteresowani usługami z sektora kryptowalut.

Na dzień dzisiejszy wartość BTC wynosi około 63 tysiące dolarów. Choć to o 2,5% mniej niż wczoraj, nadal o 6% więcej niż tydzień temu.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment