To, że Billy Marcus posiada DOGE, nie powinno nikogo dziwić – w końcu jest on jednym ze współtwórców tej kryptowaluty. Niedawno ujawnił on jednak dokładne liczby – 220 000 Dogecoinów.

Billy Marcus posiada DOGE – 220 000 sztuk

Marcus oficjalnie potwierdził, że posiada około 220 000 DOGE. Przy obecnej cenie Dogecoina wynoszącej 0,182 USD, zapasy Markusa byłyby warte ponad 40 000 dolarów.

Biznesmen współtworzył Dogecoina z Jacksonem Palmerem w 2013 roku. Miała ona pełnić rolę parodii największej na świecie kryptowaluty – Bitcoina. Marcus sprzedał wszystkie Dogecoiny, które posiadał w 2015 roku po tym, jak został zwolniony z pracy i wykorzystał dochody na zakup używanej Hondy Civic. 

Chociaż współzałożyciel Dogecoin nigdy nie powróci do pracy nad swoim dziełem, będzie nadal bronił tych, którzy według niego pomagają mu się rozwijać. Jednocześnie krytykuje on tych, którzy starają się zrujnować tę pracę. Co więcej, Marcus żywi ogromny szacunek do programistów, którzy zgłaszają się na ochotników, aby utrzymać projekt Dogecoin przy życiu.

Reklama

DOGE a Elon Musk

Dogecoin miał bardzo intensywny rok, w dużej mierze dzięki poparciu ze strony Tesli i szefa SpaceX – Elona Muska. Tweety, jakie miliarder opublikował w tym roku, spowodowały nagłe wstrząsy w cenie inspirowanego memem tokena.

Po tym, jak Tesla porzuciła BTC jako opcję płatności ze względu na kwestie środowiskowe, Musk jeszcze mocniej poparł Dogecoina. Ekscentryczny biznesmen współpracował również z twórcami DOGE, aby poprawić wydajność i zwiększyć możliwości waluty. W zeszłym tygodniu programiści DOGE wydali mapę, która ujawniała zestaw zupełnie nowych funkcji. Większość z nich ma wejść w życie już w 2022 roku. Znajduje się tam m.in. propozycja przejścia na algorytm konsensusu Proof-of-Stake.

W zeszłym tygodniu, podczas rozmowy na Twitterze na temat zaangażowania inwestorów venture capital w Web3 i sieć Ethereum, Musk wydawał się zgadzać z głębokimi obawami Dorseya. 

Dogecoin zyskał również wiele zainteresowania w ostatnich miesiącach, ponieważ rynek detaliczny był żywo zainteresowany projektem. Obecnie niemal 2000 sprzedawców akceptuje DOGE jako środek płatności. Znane sklepy, które przyjmują tę walutę, to sprzedawca sprzętu komputerowego Newegg i Dallas Mavericks należący do Marka Cubana .

5/5 - (1 vote)

Leave a comment