Majątek Changpeng Zhao znacznie wzrósł w tym roku - odkryj szczegóły

Majątek Changpeng Zhao znacznie wzrósł w tym roku - odkryj szczegóły
Autor Dagmara Sikora
Dagmara Sikora27.12.2023 | 5 min.

Changpeng Zhao, znany również jako CZ, to założyciel giełdy kryptowalut Binance. Mimo trudnego roku, w którym został pozwany przez władze USA i stracił stanowisko CEO Binance, jego majątek osobisty znacznie wzrósł. W 2023 roku, dzięki wzrostowi ceny bitcoina, CZ wzbogacił się o dodatkowe 25 miliardów dolarów. Obecnie szacuje się, że wartość jego udziałów w Binance sięga 37 miliardów dolarów. Były to dobre 12 miesięcy także dla innych znanych osób związanych z rynkiem kryptowalut. Niestety, w przeciwieństwie do nich, Sam Bankman-Fried - niegdyś multimiliarder, obecnie przebywa w więzieniu po krachu swojej giełdy FTX.

Majątek CZ wzrósł o 25 miliardów dolarów

Changpeng Zhao, znany również jako CZ, jest założycielem największej giełdy kryptowalut - Binance. Mimo że 2022 rok był dla niego trudny pod wieloma względami, to jego osobisty majątek znacząco się powiększył.

W tym roku CZ został pozwany przez władze Stanów Zjednoczonych. Ponadto stracił stanowisko dyrektora generalnego Binance. Jednak te problemy przyćmił znaczny wzrost wartości jego aktywów.

Wzrost majątku o 25 miliardów dolarów

Dzięki zwyżce ceny bitcoina w 2023 roku, majątek CZ wzrósł aż o 25 miliardów dolarów. Obecnie wycenia się go na 37 miliardów dolarów. Taka kwota odpowiada mniej więcej wartości jego udziałów w Binance.

Co więcej, CZ posiada zapewne również spore ilości bitcoinów, więc jego majątek może być jeszcze większy. Dla porównania, na początku 2022 roku Zhao kontrolował aktywa warte 97 miliardów dolarów.

Inni miliarderzy z branży kryptowalutowej również zyskali

Według agencji Bloomberga, nie tylko CZ może zaliczyć miniony rok do udanych. Także inni giganci rynku krypto znacznie powiększyli swoje majątki.

Na przykład Brian Armstrong, dyrektor generalny giełdy Coinbase, wzbogacił się od początku roku o 5,8 miliarda dolarów. Łącznie jego majątek wynosi już 7,2 miliarda USD. W dużej mierze zawdzięcza to ponad 400-procentowemu wzrostowi akcji Coinbase na giełdzie NASDAQ.

Również Fred Ehrsam, współzałożyciel Coinbase, zanotował zysk w wysokości 1,8 miliarda dolarów. Jego obecny majątek szacuje się na 2,5 miliarda USD.

Osoba Wzrost majątku Łączna wartość majątku
Changpeng Zhao 25 mld USD 37 mld USD
Brian Armstrong 5,8 mld USD 7,2 mld USD
Fred Ehrsam 1,8 mld USD 2,5 mld USD

Bliźniacy Winklevoss i Sam Bankman-Fried

Cameron i Tyler Winklevoss, współtwórcy giełdy Gemini, również mają powody do zadowolenia. Każdy z braci wzbogacił się w tym roku o 1,4 miliarda dolarów. Aktualnie każdy z nich dysponuje majątkiem wartym 2,7 miliarda USD.

Zgoła inaczej potoczyły się losy Sama Bankman-Frieda, byłego dyrektora naczelnego giełdy FTX. Jeszcze na początku 2022 roku był on miliarderem z majątkiem sięgającym prawie 26 miliardów dolarów. Jednak po spektakularnym upadku FTX, SBF trafił do więzienia z powodu oszustw finansowych.

Czytaj więcej: Rosja planuje zwiększyć eksport kryptowalut wykopanych na ich terytorium

CZ może być niezadowolony

Mimo tak znacznego wzbogacenia się w 2023 roku, Changpeng Zhao może być rozczarowany obecną wartością swojego majątku. W końcu na początku ubiegłego roku kontrolował aktywa warte blisko 100 miliardów dolarów.

Jednak z perspektywy przeciętnego człowieka, posiadanie 37 miliardów dolarów wydaje się czymś nie do pomyślenia. Dlatego trudno mówić, że CZ boryka się z jakimikolwiek realnymi problemami finansowymi.

Nawet jeśli CZ teraz opłakuje swój "ciężki los", robi to zapewne siedząc w luksusowym samochodzie, a nie budżetowej edycji popularnej marki.

Przyszłość CZ i Binance

Mimo problemów prawnych w Stanach Zjednoczonych oraz utraty stanowiska CEO, przyszłość Changpenga Zhao nadal rysuje się w jasnych barwach. Binance pozostaje największą giełdą kryptowalut na świecie, a majątek jej założyciela robi wrażenie.

Jak wynika z naszej analizy, rok 2023 okazał się bardzo udany pod względem finansowym dla CZ oraz wielu innych gigantów branży blockchain i kryptowalut. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne 12 miesięcy przyniosą im równie dobre rezultaty oraz uniknięcie problemów prawnych.

Podsumowanie

Majątek Changpeng Zhao znacznie wzrósł w tym roku - odkryj szczegóły

W niniejszym artykule przyjrzeliśmy się sytuacji majątkowej Changpenga Zhao, założyciela giełdy kryptowalut Binance. Mimo trudności, z jakimi musiał się zmierzyć w 2022 roku, jego osobisty majątek znacząco urósł. Stało się tak głównie dzięki zwyżce ceny bitcoina.

Obecnie szacuje się, że CZ jest właścicielem aktywów o łącznej wartości 37 miliardów dolarów. Kwota ta odpowiada mniej więcej wartości posiadanych przez niego udziałów w Binance. Jeszcze na początku ubiegłego roku Zhao dysponował majątkiem rzędu 97 miliardów dolarów.

W artykule omówiono również sytuację finansową kilku innych znanych osób związanych z rynkiem kryptowalut. Okazuje się, że podobnie jak CZ, znaczne zyski w 2023 roku osiągnęli m.in. Brian Armstrong z Coinbase czy bracia Winklevoss.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszyscy w branży blockchain mieli szczęście. Przykładem jest tutaj Sam Bankman-Fried, który po spektakularnym upadku swojej giełdy FTX trafił do więzienia.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Hakerzy z Rosji chcą milionów USD okupu w bitcoinie od firmy
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dagmara Sikora
Dagmara Sikora

Jako poszukiwaczka mądrości finansowej, odsłaniam przed Tobą kurtynę inwestycji. Na tym blogu wykałam świat portfeli i giełd, wyznaczając ścieżki w morzu kryptowalut. Dzielę się narzędziami i technologicznymi trikami, byś mądrze kroczył po ścieżkach zysku.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły