InsurTech to przyszłość ubezpieczen

InsurTech to przyszłość ubezpieczeń

InsurTech to przyszłość ubezpieczeń

Fala inwestycyjna InsurTech to przyszłość ubezpieczeń rozprzestrzenia z roku na rok, ponieważ coraz więcej firm inwestycyjnych koncentruje się na przestrzeni kosmicznej. Również więcej firm ubezpieczeniowych znajduje sposoby na uczestnictwo w tym przedsięwzięciu. Nieustannie pojawiają się zapowiedzi nowych startupów, a przemysł finansuje je coraz większymi kwotami. Model Doliny Krzemowej wciąż jest w dużej mierze postronny, ale coraz więcej weteranów branży zakłada start-upy w InsurTech. Większość z nich ma krótkoterminowe cele i szybko próbuje zweryfikować modele biznesowe przy ograniczonym finansowaniu. Często oznacza to koncentrację na interfejsach i doświadczeniu klienta. Poza dojrzałością i wzrostem rynku, pojawiają się także konkretne trendy i schematy.

Szum wokół technologii AI doprowadził wiele startupów do włączenia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do swoich programów. Pojawiają się platformy konwersacyjne i chatboty, które wykorzystują sztuczną inteligencję i przetwarzanie języka naturalnego. Są to między innymi tym takie firmy jak RozieAI czy HiMarley. Do oceny uszkodzeń służy wizja maszynowa: ClaimGenius stosuje technologię do określania uszkodzeń pojazdu, a Betterview używa jej do oceny stanu dachów. Jednym z większych i bardziej obiecujących start-upowych projektów w InsurTech jest również Algorand, na który zdecydowanie warto zwrócić szczególną uwagę – może być to prawdziwy, rynkowy przełom.

InsurTech to przyszłość ubezpieczeń

Czym jest Algorand i dlaczego warto się nim zainteresować?

Algorand to projekt, który szybko pojawił się na scenie i znalazł się w pierwszej setce najpopularniejszych start-upów. Odnotowano duże zainteresowanie projektem w społeczności kryptograficznej. Został on ogłoszony jako jeden z najbardziej ekscytujących, obecnie opracowywanych projektów. Jego właściciele, wspierani przez kapitał VC oraz zespół doktorów i profesorów, próbują na nowo zaprojektować technologię blockchain i uczynić ją nieskończenie skalowalną. Co to jednak dokładnie znaczy?
Algorand to platforma, której celem jest stworzenie gospodarki bez granic poprzez zdecentralizowany, publiczny blockchain. Innymi słowy, start-up chce ekosystemu blockchain, który pozwala wszystkim brać udział w przedsięwzięciu i odnosić sukcesy. Platforma jest budowana w oparciu o prostotę, natychmiastowe transakcje oraz wydajność. Algorand podejmuje także jedno z największych wyzwań w technologii blockchain.

W ten sposób można zbudować platformę, która jest jednocześnie szybka i skalowalna, bez poświęcania decentralizacji. Zespół Algorand wie, że bez skalowalnego rozwiązania nie osiągnie masowej adopcji. Widzieliśmy to zarówno w przypadku Bitcoin, jak i Ethereum, które są popularne, ale nie osiągają masowej adopcji, ponieważ są po prostu zbyt wolne dla współczesnej gospodarki. Jednak skalowalność nie może odbywać się kosztem decentralizacji i bezpieczeństwa. Wszystkie trzy są niezbędne dla udanej platformy blockchain, a Algorand chce przenieść je na swoją platformę, wreszcie wprowadzając Trylogię Blockchain.

Zainteresuj się takę nowymi programami inwestycyjnymi, które pomogą Ci zarabiać pasywnie! INWESTYCJE

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *