Kurs ethereum wystrzeli z trzech powodów - twierdzi michael van de poppe

Kurs ethereum wystrzeli z trzech powodów - twierdzi michael van de poppe
Autor Jan Kowalczyk
Jan Kowalczyk26.01.2024 | 4 min.

Kurs ethereum może niebawem mocno wzrosnąć - przewiduje analityk Michael van de Poppe. W swojej najnowszej analizie wskazuje on na trzy konkretne powody, które jego zdaniem sprawią, że notowania ETH w najbliższym czasie istotnie poszybują w górę. Jak twierdzi ekspert, po pierwsze wysoka cena bitcoina przełoży się na większe zainteresowanie inwestorów altcoinami, w tym ethereum. Po drugie, możliwe jest uruchomienie funduszy ETF opartech na ETH, co z kolei przyciągnie do tej kryptowaluty nowy kapitał. I wreszcie po trzecie - planowane aktualizacje protocolu Ethereum mają znacząco poprawić jego wydajność i opłacalność.

Trzy powody wzrostu kursu Ethereum

Michael van de Poppe, znany analityk kryptowalut, przewiduje znaczący wzrost notowań Ethereum w najbliższym czasie. Wskazuje on na trzy konkretne czynniki, które jego zdaniem będą napędzać hossę na ETH.

Wysoka cena Bitcoina zwiększy zainteresowanie

Pierwszym z nich jest fakt, że Bitcoin osiągnął już swoje krótkoterminowe maksima (w okolicach 50 000 USD) i obecnie jego cena koryguje się w dół. Zdaniem van de Poppe może to spowodować przepływ kapitału z BTC do altcoinów - w tym Ethereum.

Inwestorzy poszukujący wysokiego zwrotu z inwestycji mogą teraz bardziej zainteresować się właśnie ETH, które w odróżnieniu od bitcoina rozwija swoją funkcjonalność i ma potencjał do dalszych wzrostów.

Inwestorzy instytucjonalni zaczną kupować

Kolejnym istotnym czynnikiem jest rosnący szum medialny na temat możliwości uruchomienia funduszy ETF bazujących na Ethereum. Temat ten pojawia się w przestrzeni publicznej coraz częściej i zdaniem Michaela van de Poppe może przyciągnąć do ETH nowych inwestorów instytucjonalnych.

Wcześniej podobne spekulacje na temat bitcoinowych ETF-ów podniosły znacząco jego cenę

Można się zatem spodziewać, że analogiczna sytuacja w przypadku Ethereum również będzie miała pozytywny wpływ na notowania tej kryptowaluty. Zwłaszcza, że samo powstanie takich funduszy inwestycyjnych jest coraz bardziej realne.

Nowe aktualizacje poprawią działanie sieci

Trzecim istotnym argumentem przemawiającym za wzrostem kursu ETH jest planowana kolejna aktualizacja protokołu Ethereum. Ma ona znacząco poprawić wydajność działania całej sieci, jak również obniżyć koszty transakcji nawet o 90%.

To z pewnością umocni pozycję Ethereum na rynku i jeszcze bardziej zwiększy jego atrakcyjność, zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i dużych korporacji.

Podsumowanie

Podsumowując, Michael van de Poppe spodziewa się w najbliższym czasie wyraźnego wzrostu notowań Ethereum. Jego przewidywania oparte są na trzech konkretnych przesłankach: realokacji kapitału z bitcoina, potencjalnym uruchomieniu ETF-ów opartych na ETH oraz planowanych istotnych usprawnieniach samego protokołu Ethereum.

Czas pokaże, czy przewidywania te potwierdzą się, ale patrząc na obecną sytuację na rynku kryptowalut, wydają się one całkiem prawdopodobne.

Czytaj więcej: Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%

Podsumowanie

Kurs ethereum wystrzeli z trzech powodów - twierdzi michael van de poppe

W artykule omówiono prognozę znanemu analityka kryptowalut Michaela van de Poppe, dotyczącą potencjalnego wzrostu notowań Ethereum w najbliższej przyszłości. Przedstawione zostały trzy konkretne argumenty, na których ekspert opiera swoje przewidywania.

Po pierwsze, wysoka obecna cena Bitcoina i jej spadki mogą spowodować przepływ kapitału do altcoinów, w tym Ethereum. Po drugie, rośnie szansa na uruchomienie funduszy ETF bazujących na ETH, co przyciągnęłoby do tej kryptowaluty nowych inwestorów. I po trzecie - planowana aktualizacja protocolu Ethereum ma znacząco poprawić jego funkcjonalność.

Podkreślono, że wszystkie te czynniki stwarzają realną szansę na wzrost wartości Ethereum w najbliższej przyszłości. Oczywiście tylko czas pokaże, czy prognozy analityka się sprawdzą, ale patrząc na sytuację rynkową wydają się one całkiem prawdopodobne.

Artykuł z pewnością dostarcza ciekawej analizy i wartościowego komentarza dla wszystkich osób interesujących się rynkiem kryptowalut, a zwłaszcza potencjałem inwestycyjnym Ethereum.

Najczęstsze pytania

Analityk wskazał trzy konkretne powody, które jego zdaniem będą wpływać pozytywnie na notowania ETH. Są to: przepływ kapitału z bitcoina, potencjalne uruchomienie funduszy ETF opartych na Ethereum oraz planowane usprawnienia samego protokołu Ethereum.

Michael van de Poppe nie podał konkretnych poziomów cenowych. Jednak patrząc na jego entuzjastyczną prognozę, wydaje się, że spodziewa się znacznej hossy, mogącej nawet kilkukrotnie podbić obecną cenę ETH.

Zdaniem analityka pozytywna dynamika cenowa powinna pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jest to związane m.in. z planami wdrożenia kolejnych usprawnień infrastruktury Ethereum.

Patrząc na obecną sytuację, wydaje się że tak. Bitcoin po osiągnięciu krótkoterminowych rekordów notowań wszedł w fazę korekty. Natomiast perspektywy przed Ethereum wyglądają coraz bardziej obiecująco.

Biorąc pod uwagę pozytywne prognozy analityków, obecne notowania ETH mogą być dobrym punktem wejścia dla nowych inwestorów. Jednak trzeba też pamiętać o ryzyku - kursy kryptowalut są zmienne i trudno przewidywalne.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Incident na giełdzie OKX: zrekompensowane straty posiadaczy tokena.
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jan Kowalczyk
Jan Kowalczyk

W świecie liczb i bilansów jestem architektką stabilności. Na tym blogu rozkładam karty płatności, budując mosty między tradycją a nowoczesnością. Razem eksplorujemy tajniki NFT i zawiłości handlu, by w finansowym labiryncie odnaleźć Twój sukces.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły