Donald trump „przytulił” milion dolarów w memecoinie. jak do tego doszło?

Donald trump „przytulił” milion dolarów w memecoinie. jak do tego doszło?
Autor Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski24.01.2024 | 6 min.

Donald Trump, były prezydent USA, otrzymał w prezencie tokeny memecoina MAGA o aktualnej wartości ponad 1 miliona dolarów. Stało się tak za sprawą zespołu projektu, który regularnie wysyłał mu te tokeny od sierpnia do października 2023 roku. Ich wartość wzrosła aż o 15000% i teraz Trump "przytula" sporą sumkę w swoim cyfrowym portfelu. W niniejszym artykule wyjaśnimy, skąd wzięły się te tokeny na koncie byłego prezydenta i co napędza tak zawrotny wzrost ich wartości.

Trump otrzymał tokeny MAGA warte milion dolarów

Były prezydent USA Donald Trump posiada obecnie w swoim cyfrowym portfelu tokeny memecoina o nazwie MAGA (Make America Great Again) o wartości ponad 1 miliona dolarów. Stało się tak za sprawą zespołu projektu TRUMP, który regularnie przesyłał mu te tokeny od sierpnia do października 2023 roku. Ich początkowa wartość wynosiła 7100 dolarów, jednak w ciągu kilku miesięcy wzrosła aż o 15000%, dzięki czemu Trump "przytulił" sporą sumkę.

Tokeny trafiły na oficjalny publiczny adres portfela należącego do Donalda Trumpa. Zostało to potwierdzone przez platformę analityczną Arkham, monitorującą dane z łańcucha bloków. W sumie były mu one wysyłane 150 razy w okresie sierpień-październik 2023 r. Obecnie Trump posiada tokeny MAGA o wartości ponad 1 miliona dolarów, które otrzymał w prezencie od twórców projektu.

Kryptowaluta MAGA wzrosła o 15000%

Kurs tokena MAGA wzrósł zawrotnie szybko, bo aż o 15000% od października 2023 roku. To typowa cecha memecoinów, które w krótkim czasie potrafią osiągać bardzo duże zwyżki cenowe rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy procent. Podobnie było z MAGA, której wartość początkowo wynosiła zaledwie 7100 dolarów na koncie Donalda Trumpa.

Nagle memecoin wystrzelił w górę, windując wartość tokenów do ponad 1 miliona dolarów. Stało się tak dzięki temu, że kurs MAGA wzrósł aż o 15000% w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Taka zawrotna dynamika wzrostów jest charakterystyczna dla wysoce spekulacyjnych aktywów, jakimi są memecoiny.

Tokeny trafiły na adres Trumpa od sierpnia 2023

Donald Trump zaczął otrzymywać na swój adres portfela tokeny MAGA od sierpnia 2023 roku. Wysyłał mu je regularnie zespół projektu memecoina, aby zbudować świadomość i rozpoznawalność tokena. łączącego się z osobą byłego prezydenta USA.

Działania te miały na celu wykorzystanie popularności i rozpoznawalności Trumpa do promocji memecoina MAGA. Liczono, że skojarzenie tokena z kontrowersyjnym politykiem przyciągnie inwestorów i podbije kurs nowej kryptowaluty. Strategia ta okazała się skuteczna, ponieważ obecnie wartość MAGA na koncie Donalda Trumpa wynosi ponad 1 milion dolarów.

Czytaj więcej: Masowa kradzież NFT na miliony dolarów. Haker zostawia nietypową wiadomość dla ofiar.

Zespół MAGA regularnie wysyłał tokeny Trumpowi

Donald Trump otrzymywał tokeny MAGA regularnie, bo aż 150 razy w okresie od sierpnia do października 2023 roku. Wysyłał mu je zespół projektu, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę polityka na nowy memecoin i jednocześnie wykorzystać jego popularność do promocji kryptowaluty.

Działania te okazały się skuteczne, ponieważ Trump docenił otrzymane aktywa, a kurs MAGA poszybował w górę zaledwie w ciągu kilku miesięcy. Obecnie były prezydent USA posiada tokeny o wartości 1 miliona dolarów, które zostały mu przekazane za darmo przez twórców projektu. To świetna promocja dla memecoina i jednocześnie korzyść dla samego Trumpa.

Wsparcie polityków winduje kurs MAGA

Donald trump „przytulił” milion dolarów w memecoinie. jak do tego doszło?

Na wzrosty tokena MAGA pozytywny wpływ miało także wsparcie ze strony polityków sympatyzujących z Donaldem Trumpem. Między innymi senator Tom Emmer zadeklarował pomoc byłemu prezydentowi USA, a jest on znany z lobbowania w Kongresie na rzecz branży kryptowalut.

Im lepsze nastroje w obozie politycznym Trumpa, tym większy optymizm panuje na rynku wokół memecoina MAGA. Inwestorzy i traderzy oczekują dalszych zwyżek kursu, który od startu projektu w sierpniu 2023 wzrósł już o 15000%. Wszystko zależy teraz od wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w USA.

Przyszłość tokena MAGA zależy od wyborów

Kluczowe znaczenie dla dalszych losów memecoina MAGA będą miały listopadowe wybory prezydenckie w USA. Jeśli wygra je Donald Trump, można oczekiwać kontynuacji rajdu byka na wykresie MAGA. W przeciwnym razie kryptowaluta może równie gwałtownie spaść, jak wcześniej wzrosła.

Na razie Trump ma silne poparcie w swoim obozie politycznym, a kandydaci konkurujący o nominację z ramienia Republikanów wycofali się z wyścigu i przekazali mu swoje wsparcie. To dodatkowo winduje nastroje i kurs memecoina. Jednak ostateczny wynik wyborów w listopadzie 2024 roku będzie kluczowy dla dalszego rozwoju sytuacji.

Podsumowanie

W niniejszym artykule przedstawiliśmy niecodzienną historię memecoina o nazwie MAGA, który jest powiązany z osobą Donalda Trumpa. Były prezydent USA otrzymał na swój adres portfela tokeny tej kryptowaluty o wartości ponad 1 miliona dolarów, które zostały mu przekazane w prezencie przez zespół projektu.

Okazuje się, że tokeny były Trumpowi regularnie wysyłane od sierpnia do października ubiegłego roku. Początkowo ich wartość wynosiła zaledwie 7100 dolarów, jednak kurs MAGA niespodziewanie wystrzelił w górę o 15000%, dzięki czemu stały się warte fortunę.

Na tak zawrotną dynamikę wzrostów wpływ miało wsparcie polityków dla Donalda Trumpa, a także rosnące szanse na jego zwycięstwo w nadchodzących wyborach prezydenckich. Przyszłość memecoina jest jednak niepewna i wiele zależy od ostatecznego wyniku tych wyborów w listopadzie 2024 roku.

Powyższy artykuł w przystępny sposób wyjaśnia, skąd na koncie Trumpa znalazło się tyle tokenów MAGA i co wpłynęło na tak spektakularny wzrost ich wartości w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Zachęcamy do lektury, aby poznać tę ciekawą i zaskakującą historię.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
  2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
  3. Hakerzy z Rosji chcą milionów USD okupu w bitcoinie od firmy
  4. Solana przedstawia nowy memecoin - skok o 227 000%
  5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski

Witajcie, entuzjaści kryptowalut i finansów! Jestem Krzysztof i serdecznie witam Was na blogu, gdzie razem będziemy zgłębiać tajniki świata kryptowalut oraz dowiadywać się więcej o finansach. Od momentu, gdy po raz pierwszy usłyszałem o kryptowalutach, fascynuje mnie potencjał i zmiany, jakie wprowadzają w naszym społeczeństwie. Na mojej stronie znajdziecie artykuły na temat różnych aspektów kryptowalut, od analizy rynku po praktyczne wskazówki dotyczące inwestycji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły