Wieloryby wykupują Bitcoiny! Trzeci co do wielkości dokonał w tym tygodniu zakupu ok 456 Bitcoinów. Przerwało to okres bezczynności wieloryba od początku roku.

Wieloryby wykupują Bitcoiny

Według strony analitycznej Bitinfocharts, trzeci co do wielkości adres Bitcoin kupił w tym tygodniu 456 BTC. Całkowity zakup jest wart około 20 milionów dolarów, ponieważ cena aktywów wynosiła 42 000 dolarów. Był to pierwszy znaczący zakup wieloryba w tym roku – wcześniej odnotowano zakup jedynie 6 bitcoinów.

Według analityków, zasoby wieloryba wzrosły do ​​122 539,57 BTC, co jest warte nieco ponad 5,1 miliarda dolarów. Inwestorzy nadal są zmartwieni, ponieważ cena Bitcoina grozi spadkiem poniżej 42 000 USD – prawie 10% w ciągu tygodnia.

Bluntz, analityk kryptowalut, wyraził na Twitterze swoje przekonanie, że trend prawdopodobnie odwróci się przed lub około 37 500 USD, co wskazuje, że spadek cen może się nie skończyć. Wyraził jednak nadzieję, że klasa aktywów osiągnie poziom 100 000 USD w ciągu roku.

Sentyment Bluntza podzielił również profil Credible Crypto, który zgodził się z jego analizami. Wygląda na to, że niedawny spadek cen zwrócił uwagę kilku wielorybów, którzy teraz zaczynają powiększać swoje pozycje.

Najwięksi wracają do gry

Wiele wielorybów zaczyna ponownie interesować się rynkiem i kupuje więcej BTC, mimo że jego wartość rynkowa nadal spada. W tym samym dniu, w którym wieloryb kupił 456 BTC, konto powiązane z Binance, największą na świecie giełdą, również kupiło aż 43 tysiące Bitcoinów.

Pomimo ostatnich nieszczęść na rynku od listopada zeszłego roku, aktywność wielorybów wzrosła. Dwa konta posiadające odpowiednio 321 i 1299 BTC stały się aktywne po ponad ośmiu latach stagnacji. 

Założyciel Tron, Justin Sun, zachęcał zwolenników do kupowania bitcoinów dwa dni temu, wyrażając plany samodzielnego zakupu 100 BTC. Jak twierdzi, właśnie teraz jest najlepszy czas na inwestycje.

Co to oznacza dla rynku? Czy działania wielorybów zmienią coś w przestrzeni cyfrowych aktywów? Pozostaje nam czekać i obserwować cenę największej kryptowaluty.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment