Brazylijska Visa zaczyna współpracę z kryptowalutami – i to już niedługo! Firma wydała ogłoszenie, w którym poinformowała o powstawaniu nowych usług. Mają one rozszerzać tradycyjną działalność bankową na terenie Brazylii o technologie, które opierają się o blockchain. Konkretnie mają to być specjalne karty płatnicze, dzięki którym będzie można płacić przy pomocy kryptowalut. Możliwe, że BTC będzie można połączyć również z wieloma innymi metodami płatności.

Brazylijska Visa zaczyna współpracę z kryptowalutami

Visa to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek w branży kart debetowych i kredytowych. Niedawno jej brazylijski oddział poinformował o planach połączenia cyfrowego rynku z tradycyjnymi usługami finansowymi. Potwierdził to wiceprezes brazylijskiej Visy, Eduarto Abreu. Jak twierdzi, gigant zamierza stworzyć nowoczesne aplikacje, które pozwolą w prosty i intucyjny sposób połączyć brazylijskie platformy bankowe z nowoczesnymi rozwiązaniami opartymi o blockchain. Dzięki temu obywatele mogliby inwestować i dokonywać transakcji w kryptowalutach pry pomocy bankowych systemów, ale bez pośrednictwa.

To jednak nie koniec planów Visy. Chce ona także wprowadzić na rynek specjalne karty, dzięki którym będzie można płacić kryptowalutami za produkty i usługi. Firma prowadzi już w tej sprawie rozmowy z takimi podmiotami jak Alterbank, Rippio i Zro Bank.

Ponadto korporacja stara się opracować blockchain, który będzie się opierał na relacjach business-to-business (B2B). Dzięki niemu poszczególne firmy będą mogły rozliczać się między sobą przy pomocy smart kontraktów. Eduarto Abreu podkreślił także, że opracowano już podstawy systemu i obecnie jest on w fazie testowania. Jego celem jest ułatwienie wglądu we wszystkie transakcje i tym samym ich łatwiejsza weryfikacja.

W Brazylii zapłacisz bitcoinem?

Firma zapowiedziała także testy nowych płatności, które opierać się będą właśnie na bitcoinie. Nowy system ma umożliwiać użytkownikom wysyłanie kryptowalut z jednego adresu na drugi. To coś zupełnie nowego na rynku kryptowalutowych kart – żadna firma do tej pory nie zastosowała takiego rozwiązania. Na czym polega różnica? W większości przypadków istnieje funkcja pośrednika i to właśnie on zajmuje się przewalutowaniem kryptowalut na tradycyjne pieniądze. W tym przypadku mówimy o bezpośrednich transakcjach bez żadnego pośrednictwa, co znacznie przyspieszy i ułatwi ten proces.

CEO brazylijskiej Visy zapowiada, że nowe płatności mają pojawić się jeszcze w 2021 roku. Visa planuje także projekt, który opierać się będzie na tokenach NFT.

Oceń post

Leave a comment