Twórca DOGE krytykuje społeczność skupioną wokół jego kryptowaluty. Pomimo wycofania się ze strony deweloperskiej, Billy Markus pozostaje aktywnym głosem w społeczności kryptowalut. Niedawno wycelował on w niektórych posiadaczy DOGE, którzy – jego zdaniem – niszczą społeczność od wewnątrz.

Twórca DOGE krytykuje społeczność swojej monety

Billy arkus stworzył Dogecoina w 2013 roku jako żart wymierzony w Bitcoina. Niedawno opublikował on tweeta od członka społeczności DOGE, który wzbudził jego obawy. 

Wspomniany wpis zwraca uwagę na najczęstsze tematy poruszane przez fanów DOGE. Było to m.in. wyśmiewanie bezprowizyjnej platformy brokerskiej Robinhood.

Według Markusa wielu członków społeczności DOGE to naprawdę świetni ludzie. Istnieje jednak grupa fanów, która wykazuje tzw. kontrproduktywne tendencje.

Markus chce działać dalej

Dogecoin zyskał ogromną popularność w świecie finansów po tym, jak w tym roku napędził ją Reddit. Choć miał być on przede wszystkim żartem, detaliści szybko zaczęli w niego inwestować. Multimiliarder Tesli/SpaceX, Elon Musk, również wyraźnie poparł memecoina na Twitterze, a także poza social mediami. Na początku tego miesiąca Musk ogłosił, że Tesla zaakceptuje Dogecoin jako formę zapłatę za niektóre towary.

Reklama

W tym samym czasie Markus mówił o dwóch podstawowych kwestiach, które jego zdaniem mogą ulepszyć Dogecoina i przyspieszyć jego masową adopcję. Pierwszą z nich jest ukończenie mostu między Ethereum a Dogecoinem. Podkreślił on, że byłoby to bardzo korzystne dla ekosystemu DOGE. W tym momencie warto wspomnieć, że współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział na początku tego roku, że jest otwarty na współpracę między Ethereum i Dogecoinem.

Inną rzeczą, na którą Markus postawił, jest integracja Dogecoin z platformami NFT, takimi jak OpenSea. Ma to umożliwiać przede wszystkim szybkie i komfortowe zakupy za pomocą DOGE. Wejście kryptowaluty na rozwijający się rynek NFT pomoże zwiększyć jej użyteczność – a przynajmniej tak twierdzi Markus. 

DOGE obecnie osiąga wartość ok. 0,17 USD, co oznacza wzrost o 3,7%. Niemniej jednak wciąż daleko jej do swojej rekordowo wysokiej ceny 0,731578 USD osiągniętej w maju.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment