Gigant social mediów TikTok wydaje własne NFT – tak przynajmniej mówi ostatnie ogłoszenie tego portalu. Wśród tokenów mają znaleźć się materiały od najpopularniejszych tiktokerów.

TikTok wydaje własne NFT

TikTok to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Nie tak dawno liczba jej użytkowników przekroczyła okrągły miliard. Teraz spółka rusza z nowym projektem – kolekcją tokenów NFT, tzw. TikTok Top Moment. Co się za nimi kryje? Przede wszystkim content, jaki udostępniają najbardziej rozpoznawalni twórcy. NFT ma obejmować sześć istotnych w historii platformy materiałów.

TikTokerzy, których treści pojawią się w formie tokenów, to m.in. Rudy Willingham, Lil Nas X, Brittany Broski, Gary Vaynerchuk, a także Curtis Roach, FN Meka i Bella Poarch.

Wspomniani twórcy zaczną pracować nad tokenami z artystami NFT: RTFKT, Grimes, x0r czy COIN ARTIST. W związku z tą współpracą powstanie nowa, z pewnością jedyna w swoim rodzaju edycja tokenów NFT.

Co sądzi o tym szef marketingu TikToka, Nick Tran? Uważa on, że to świetny, innowacyjny sposób na zapewnienie swoim twórcom odpowiedniego wsparcia. Jego zdaniem to także wyjątkowa możliwość dla fanów – od teraz mogą oni nabyć kultowy film na własność.

Emisja rusza od przyszłego tygodnia

Z oficjalnych informacji wynika, że pierwsze tokeny mają pojawić się już w środę 6 października. Wśród nich znajdzie się także materiał Rudy’ego Willighama i piosenka Lil Nas X.

Emisja tokenów nie obędzie się przez aplikację TikToka – posłuży do tego specjalna platforma, którą wspiera Immutable X. Nowe kolekcje mają pojawiać się co tydzień, aż do końca października. Wtedy zakończy się emisja, a NFT w całości trafi na cyfrowy rynek. Wspomniana technologia Immutable X pozwoli użytkownikom uniknąć dodatkowych, często niemałych, opłat.

Cyfrowa kolekcja będzie wypuszczana co tydzień do końca miesiąca. Po tym czasie wszystkie NFT zostaną wyemitowane i trafią na rynek. Dzięki wykorzystaniu Immutable X użytkownicy nie będą musieli płacić ogromnych opłat za gaz.

Co ciekawe, środki uzyskane na sprzedaży tokenów mają otrzymać głównie sami twórcy materiałów.

 

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×