Teksas myśli o zużyciu energii, jakie pochłania rynek kryptowalut. Władze stanu dążą do tego, by stał się on największym na świecie centrum wydobycia cyfrowych aktywów. Nieco inne zdanie ma część obywateli, która zastanawia się, czy Teksasowi wystarczy energii na tego typu przedsięwzięcie.

Teksas myśli o zużyciu energii przez kryptowaluty

W Teksasie pojawia się coraz więcej górniczych firm, które chcą kopać tam kryptowaluty. Choć władze są zadowolone, zużycie sieci energetycznej stanu znacznie się zwiększy. Według szacunków być może będzie zmuszona obsłużyć nawet o 5000 MW więcej. Dla porównania – obecne zużycie energii przez mining na terenie Teksasu oscyluje między 500 MW a 1000 MW. Wszystko jednak wskazuje na to, że wartość ta z czasem będzie tylko rosła.

Dlaczego to właśnie Teksas może stać się nowym centrum wydobywania cyfrowych walut? W przeszłości tytuł ten należał do Chin, ale po wprowadzeniu zakazów miningu podmioty zaczęły przenosić się gdzie indziej. Duża część z nich otworzyła nowe kopalnie właśnie w Stanach Zjednoczonych. Administracja stanu zdaje się wspierać te inicjatywy i wita górników z otwartymi ramionami.

Dowodem na to jest powstanie ulgi podatkowej, która przez 10 lat zwalnia spółki miningowe z podatku. Co więcej, otworzono specjalne programy szkoleniowe dla górników.

Mieszkańcy obawiają się zmian

Obywatele Teksasu wyrażają swoje obawy co do planów władz. Ich zdaniem stan może nie mieć wystarczająco dużo energii, by poradzić sobie z tak dużym obciążeniem. Jeszcze na początku tego roku miało tam miejsce kilka poważnych przerw w dostawie energii. Zmusiło to miliony mieszkańców regionu do funkcjonowania bez prądu przez kilka długich dni.

Z najświeższych informacji wynika, że sieć przeszła szereg modyfikacji, by sprostać nowym wyzwaniom. Pytanie tylko, czy wzmocniono ją na tyle, by dała sobie radę z pięciokrotnym zwiększeniem zużycia energii przez górników. Same firmy miningowe podejmują współpracę z dostawcami prądu, by zmniejszyć ryzyko zbyt dużego obciążenia.

Na chwilę obecną Teksas nie zaprezentował żadnych pomysłów na to, jak rozwiązać problem przeciążenia sieci.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×