Teksas chce legalizacji kryptowalut – badania pokazały, że 37% obywateli tego Stanu popiera Bitcoina jako prawny środek płatniczy. Oznacza to, że niemal 11 milionów mieszkańców Teksasu zagłosowałaby za podobną ustawą, gdyby taka pojawiła się w obiegu legislacyjnym.

Teksas chce legalizacji kryptowalut

Najnowsze badania z dnia 20 września 2021 roku objęły niemal 10 tysięcy mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Wybrano ich spośród dziesięciu stanów. Z raportu wynika, że 37% obywateli Teksasu popiera wprowadzenie ustawy, która uczyniłaby kryptowaluty pełnoprawnym środkiem płatniczym. Aż 42% Teksańczyków opowiedziałoby się za prawami, które ułatwiają funkcjonowanie na cyfrowym rynku. Jako porównanie najczęściej stosowano tu przepisy, jakie obowiązują w stanie Wyoming. Dane z 2021 r. wskazują, że w Teksasie mieszka obecnie 29 milionów ludzi. W związku z tym liczba zagorzałych zwolenników kryptowalut wynosi tam aż 10 milionów.

Gdy w Chinach niemal całkowicie zakazano kopania kryptowalut, Teksas okazał się być ważnym miejscem dla wielu inwestorów. Do jego zalet należy przede wszystkim niedroga energia oraz mocno ograniczone regulacje. Nie oznacza to jednak, że każda firma w Teksasie chce wprowadzić możliwość płatności Bitcoinem. Część jednak ma takie plany: na początku lata firma H-E-B zapowiedziała wprowadzenie bitomatów do swoich sklepów. Mieszkańcy są w tej kwestii podzieleni – choć wielu chce nowych rozwiązań, nie każdy jest przekonany co do tego, czy powinny być one tak drastyczne.

W jakim stanie adopcja kryptowalut najbardziej postępuje?

Z medialnych informacji wynika, że najbardziej przygotowanym na adopcję kryptowalut stanem jest Kalifornia. Zaraz po niej, bo na drugim miejscu, jest New Jersey, na trzecim zaś Teksas. Ten ostatni swój wysoki wynik w rankingu zawdzięcza przede wszystkim imponujączej liczbie bitcoinowych bankomatów. Statystyki Crypto Head podają, że w całym Teksasie jest ich niemal 2400. Istotne były oczywiście również ustawy, które wspierają cyfrowy rynek.

Do najważniejszych z nich należą prawa numer 4474 i 1576. To jednak nie wszystko: tamtejsza Izba Reprezentantów zaakceptowała również przepis H.B. 2199. W związku z nim powstanie specjalna grupa, której członkami będą zarówno urzędnicy, jak i mieszkańcy Teksasu. Będzie się ona zajmować problematyką tożsamości cyfrowej.

 

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz

×