Singapur nie zdelegalizuje Bitcoina ani innych kryptowalut, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Szef Monetary Authority of Singapore, Ravi Menon, potwierdził, że tamtejsze instytucje nie mają podobnych planów. Co więcej, widzą one ogromny potencjał w rynku cyfrowych aktywów. Menon ma nawet nadzieję, że Singapur znajdzie się wśród najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów na świecie.

Singapur nie zdelegalizuje Bitcoina ani innych kryptowalut

Ravi Menon, dyrektor Monethary Authority of Singapore, udzielił ostatnio wywiadu na łamach Bloomberga. Jednym z kluczowych tematów rozmowy były kryptowaluty i ich ewentualna adopcja do finansów Singapuru. Jego zdaniem rozwój kryptowalut w azjatyckim mieście-państwie może pójść w trzech kierunkach. Pierwsza możliwość zakłada, że cyfrowy rynek w żaden sposób nie wpłynie na system finansowy Singapuru. Druga, że narobi sporo niepotrzebnego zamieszania. Trzecia – według Menona najbardziej prawdopodobna – wiąże się z wieloma korzyściami dla samego Singapuru i jego mieszkańcom.

Jak jednak podkreślił dyrektor MAS, władze muszą przygotować się na każdą ewentualność. W tym celu należy dokładnie obserwować rozwój kryptowalut, inteligentnych kontraktów i samego blockchaina.

Singapur wydaje się mieć w tej kwestii inne stanowisko od Chin. W przeciwieństwie do azjatyckiego giganta singapurskie organy regulacyjne planują rozwijać Singapur pod kątem cyfrowej gospodarki. W związku z tym potrzebne są odpowiednie regulacje, które będą w stanie chronić interesy obywateli i podmiotów prywatnych.

Prawdopodobnie jednak Bitcoin nie stanie się prawnym środkiem transakcyjnym w Singapurze. Miasto-państwo nie zamierza iść drogą Salwadoru, mimo dostrzegania wielu zalet cyfrowych aktywów. Ravi Menon uważa, że Bitcoin i altcoiny nie mogą posiadać statusu realnej waluty. Zamiast tego uważa je za narzędzie inwestycyjne dla doświadczonych inwestorów.

Jakie ambicje ma Singapur?

Dyrektor Monetary Authority of Singapore chce uczynić Singapur największym na świecie centrum dla kryptowalutowych podmiotów. Jego zdaniem jest to bardzo istotne ze względu na stały rozwój technologiczny i digitalizację wielu procesów.

Singapurczycy bardzo pozytywnie podchodzą do tematu cyfrowych walut. Aż 43% obywateli tego kraju jest w posiadaniu cyfrowych aktywów, a 46% ma zamiar takowe nabyć. Co więcej, ponad 90% mieszkańców Singapuru przynajmniej słyszało o BTC, a 25% porównuje go do złota.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment