Salwador uruchamia obligacje BTC – kraj posuwa się naprzód ze swoimi ambitnymi planami. Obejmują one stworzenie nowego ustawodawstwa, które dałoby prawne wsparcie obligacjom.

Salwador uruchamia obligacje BTC

Salwador jest o krok bliżej uruchomienia obligacji Bitcoin. Rząd ogłosił, że izba ustawodawcza tego państwa otrzyma dwadzieścia nowych ustaw do rozpatrzenia. Szef Ministerstwa Skarbu, Alejandro Zelaya, poinformował o tym media na początku tygodnia.

Jak twierdzi Zelaya, ma to na celu zapewnienie struktury prawnej i odpowiedniego zabezpieczenia każdemu, kto kupuje obligacje Bitcoina. Urzędnik nie podał daty wejścia ustawy w życie, ale eksperci uważają, że nastąpi to już w najbliższych miesiącach.

W listopadzie 2021 r. prezydent Bukele wydał przełomową zapowiedź powstania Bitcoin City, zbudowanego na zyskach z obrotu kryptowalutami. Samowystarczalny ośrodek miejski ma być finansowany z obligacji Bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów. Niektórzy określają je także jako obligacje wulkaniczne, ze względu na zależność planowanego miasta od energii geotermalnej.

Według ministra kwota zrealizowana z emisji obligacji zostanie wykorzystana na rozliczenie emisji euroobligacji o wartości 800 mln USD, która ma zapaść w styczniu 2023 r.

Prezydent Nayib Bukele przewidział, że w 2022 r. obligacje wulkaniczne będą nadsubskrybowane. Zelaya wyraził podobne odczucia, dodając, że ​​rząd zaoferuje inwestorom odpowiednią ekspozycję na BTC.

Co Salwador zrobił do tej pory?

Plany Salwadoru, aby objąć skalowalną kontrolę ustawodawczą Bitcoina w ciągu kilku miesięcy, wywołały różne reakcje. Eksperci uważają, że nowe ustawy dotyczące obligacji szybko przyciągną uwagę członków parlamentu.

Od czasu przyjęcia kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego, kraj wykorzystał zyski z Bitcoin do budowy światowej klasy szpitala weterynaryjnego. Prezydent zapowiedział też budowę szkół w całym kraju ze zdobyczy. Od września kraj zgromadził ponad 1000 BTC w ramach strategii obejmującej zakup dipów.

MFW skrytykował decyzję kraju o przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Inni z kolei kwestionowali sposób, w jaki Bukele promuje adopcję, nazywając go „dyktatorskim”. Firmy w Salwadorze mają prawny obowiązek akceptowania Bitcoina jako płatności za towary i usługi.

Oceń post

Leave a comment