Dzięki nowej współpracy z firmą Nelnet Renewable Energy kryptowaluta Ripple ogranicza ślad węglowy. Inwestycja o wysokości 44 milionów USD umożliwi dofinansowanie inicjatyw, które opierają się na pobieraniu energii w USA. Celem całego przedsięwzięcia jest ograniczenie emisji CO2 przez rynek cyfrowych walut.

Ripple ogranicza ślad węglowy

Jak podają zachodnie media, kryptowalutowy podmiot Ripple inwestuje znaczne środki w ograniczenie emisji dwutlenku węgla. W tej kwestii wypowiedział się m.in. dyrektor ds. wpływu społęcznego Ken Weber. Jego zdaniem nowy projekt ma olbrzymie znaczenie dla całej branży. Nie tylko bowiem wpłynie ona korzystnie na rozwój rynku, ale pozwoli też skuteczniej zadbać o środowisko.

Firmy stworzył plan inwestycyjny na 35 lat do przodu, a jednym z jego głównych celów jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla o ponad półtora miliona ton.

Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród wielu inwestorów i znanych osobistości na rynku kryptowalut. Swoim entuzjazmem podzielił się również dyrektor wykonawczy Nelnet Renewable Energy – Scott Gubbels. W jego opinii Ripple dzięki swojej nowej inwestycji przyłącza się do promocji zrównoważonego rozwoju gospodarczego i pomaga tworzyć nowe miejsca pracy.

Warto nadmienić, że kilka miesięcy temu Nelnet Renewable Energy otrzymała najwyższą ocenę w systemie S&P Global. Oznacza to, że firmowy fundusz dot. czystej energii znajduje się w ścisłej czołówce.

Ripple i Bhutan współpracują

W zeszłym miesiącu Ripple nawiązało współpracę z państwowym bankiem Bhutanu. Owocem kooperacji miało być powstanie nowego CBDC. Jego podstawowym założeniem był ekologiczny rozwój azjatyckiego państwa. Sam Bhutan leży w Himalajach, a wyróżnia go to ujemna emisja dwutlenku węgla – coś, czym nie może się pochwalić żaden inny kraj na świecie. Nie dziwi zatem, że Ripple zainteresowało się współpracą z władzami państwa.

Południowoazjatycki kraj chce również uruchomić nowe inicjatywy finansowe i rozszerzyć już obecne o 85%. Ma to się stać już w przeciągu najbliższych 2 lat. Co więcej, Ripple chce udostępnić państwowemu bankowi Bhutanu wiele nowych możliwości wydawania i dystrybucji CBDC. Możliwości mają znacznie przewyższać to, co oferują publiczne blockchainy.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×