W zeszłym tygodniu miały miejsce rekordowe wypłaty Bitcoina od listopada zeszłego roku. Podobny trend można zaobserwować już od pewnego czasu – obecne wypłaty oscylują w okolicach 100 tysięcy BTC. na miesiąc. Przez ostatni tydzień wartość ta była wyjątkowo wysoka, wypłacono bowiem z rynku aż 40 000 jednostek waluty.

Rekordowe wypłaty Bitcoina w zeszłym tygodniu

Raport Glassnode z dnia 2 sierpnia 2021 (The Week On-Chain) roku sugeruje że po raz pierwszy od jesieni w 2019 r. miesięcznie wypłaty BTC przekroczyły 100 000 jednostek. W tym samym raporcie możemy odnaleźć szacunki na temat tego, jak rynek może kształtować się dalej. Wynika z nich, że zaledwie 13,2% bitcoinów w obiegu znajduje się na giełdach. To najniższy poziom, jaki mogliśmy zaobserwować w tym roku.

Eksperci zauważają, że to całkowite odwrócenie sytuacji z maja, kiedy to mieliśmy do czynienia z masowym napływem BTC na rachunki giełdowe. Ostatnie wypływy z giełd na podobną skalę miały miejsce w kwietniu 2020 r., czyli na samym początku pandemii COVID-19. Jeszcze wcześniej – bo w listopadzie 2020 roku – kurs BTC testował poziom 20 tysięcy dolarów. Wówczas, miesiąc po okresie masowych wypłat, Bitcoin osiągnął nowy historyczny rekord.

Jak jednak zauważają eksperci z Glassnode, trendy te różnią się w zależności od giełd. Na prowadzenie wychodzą tu oczywiście Binance i Coinbase. Ta pierwsza cieszyła się największym przypływem Bitcoina, druga z kolei – największym odpływem. Tak przynajmniej było przez większość 2021 roku. Na ten moment zasoby Binance również ulegają redukcji – w zeszłym tygodniu z platformy wypłacono 37 500 BTC. To równowartość ok. półtora miliarda USD.

Coinbase z kolei utrzymuje stabilny poziom. Choć wycofano z niej 31 000 BTC, jednocześnie wpłacono 30 000 jednostek waluty. W wyniku tego straty można określić jako minimalne, szczególnie biorąc pod uwagę sytuację rynkową.

Co z kursem BTC?

Na podstawie podobnych wydarzeń w przeszłości eksperci wnioskują, że może być to zapowiedź hossy. Niedobór kryptowaluty na giełdach oznacza, że coraz większa liczba inwestorów przechodzi na HODLing. W wyniku tego wartość Bitcoina już niedługo może poszybować ku górze.

Oceń post

Leave a comment