Co Władimir Putin mówi o kryptowalutach? Zdaniem prezydenta Rosji cyfrowe monety mają szansę w przyszłości stać się kluczowym aktywem finansowym. Nie ukrywa jednak, że widzi też w nich pewne ryzyko.

Władimir Putin mówi o kryptowalutach

Władimir Putin, głowa Federacji Rosyjskiej, wypowiedział się na temat Bitcoina i innych kryptowalut. W jego opinii inwestowanie w tego typu aktywa wiąże się ze sporym ryzykiem. Polityk nie skreśla ich jednak całkowicie, a wręcz przeciwnie – uważa, że w przyszłości mogą stać się bardzo ważną częścią świata finansów.

Prezydent Rosji miał okazję podzielić się swoją opinią na moskiewskim forum dla inwestorów pt. „Russian Calling”. Putin zwrócił uwagę na fakt, że kryptowaluty nie zapewniają obecnie wystarczającej stabilności, by można było je określić jako pewną inwestycję. Podkreśla on tu przede wszystkim ich zmienność i powołuje się na autorytety finansowe, które mają podobną opinię.

Czy jednak te wahania cen rzeczywiście są nieodłączną częścią świata kryptowalut? Część ekspertów jest innego zdania. Należy do nich m.in. AnthonyScaramucci, dyrektor generalny SkyBridge Capital. Jego zdaniem odpowiednie regulacje mogą mieć pozytywny wpływ na stabilizację cyfrowych walut. Pozwolił sobie nawet porównać Bitcoina do Amazona, którego akcje na początku działalności firmy również cechowały się zmiennością.

Putin: kryptowaluty odegrają swoją rolę

W opinii prezydenta Federacji Rosyjskiej przed cyfrowymi walutami rysuje się jednak przyszłość. Za jakiś czas mogą one być istotną częścią światowego rynku. Zalecił obserwację tego zjawiska i podkreślił, że Rosja nie zamierza zakazywać korzystania z kryptowalut. Choć pojawią się odpowiednie regulacje, inwestorzy nadal będą mogli swobodnie kupować tego rodzaju aktywa.

Putin już niejednokrotnie dzielił się swoim zdaniem na temat cyfrowych walut. Niecałe dwa miesiące temu wspomniał, że w przyszłości widzi Bitcoina i altcoiny jako pewną alternatywę dla obecnych jednostek rozliczeniowych. Gdy jednak zadano mu pytanie, czy Bitcoin może zastąpić USD w kwestii rozliczania transakcji opartych na nafcie, prezydent Rosji nie odpowiedział wprost. Napomknął jedynie, że jest jeszcze za wcześnie na tego typu osądy.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment