Na płatność BTC za produkty Xiaomi mogą liczyć obywatele Portugalii – tak wynika z nowego ogłoszenia chińskiego giganta. Portugalczycy będą mogli zrobić zakupy w punktach firmy, płacąc za nie jedną z pięciu najpopularniejszych kryptowalut. Zaliczają się do nich między innymi Bitcoin oraz Ethereum.

Płatność BTC za produkty Xiaomi

Chińska korporacja technologiczna Xiaomi zaproponowała zwolennikom kryptowalut interesującą usługę. Wszyscy, którzy zrobią zakupy w sklepie Mi Store Portugal będą mogli opłacić swoje zamówienie przy pomocy cyfrowych aktywów. Tego typu oferta była możliwa dzięki nowej kooperacji, jaką Xiaomi podjęło z Utrust – dostawcą cyfrowych płatności z siedzibą w Szwajcarii.

Kryptowaluty, jakie obejmuje nowa usługa Xiaomi, to:

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Dash (DASH)
  • Tether (USDT)
  • Utrust (UTK) – waluta platformy Utrust.

Za powyższe aktywa można nabyć wszystkie produkty, jakie udostępnia portugalskie Mi Store – od smartfonów po inteligentne odkurzacze.

Xiaomi i Utrust – początek współpracy?

Xiaomi umieściło informację na swoim Facebooku 4 sierpnia 2021 roku. O firmie jest jednak głośno nie tylko ze względu na ten projekt. Nie tak dawno Xiaomi zajęło drugie miejsce na podium największych producentów współczesnych smartfonów na świecie. Tym samym chiński gigant wyprzedził nawet Apple, a przed nim jest już jedynie Samsung.

Na temat płatności kryptowalutami wypowiada się również szef marketingu Mi Store Portugal – Pedro Maia. Jak sam twierdzi, najważniejszym celem nowej polityki Xiaomi było wprowadzanie nowych innowacji. Mottem i misją korporacji jest właśnie stałe dostarczanie innowacji na wszystkich płaszczyznach.

Maia opisuje chińskiego smoka technologicznego jako nowoczesną markę, która zawsze stara się być krok przed konkurencją. Najważniejszym celem Xiaomi jest dostarczanie innowacyjnych, funkcjonalnych gadżetów. Tym razem firma poszła o krok dalej – nawet same transakcje są na tyle technologiczne, jak to tylko możliwe.

Pozytywnie o projekcie wypowiada się również partner Xiaomi – szwajcarski Utrust. W środę 4 sierpnia na oficjalnym Twitterze firmy pojawił się na ten temat wpis:

“Xiaomi to drugi największy producent telefonów na świecie. Teraz zaś ich lokalny oddział zaczyna akceptować nowoczesne pieniądze”.

Warto nadmienić, że Mi Store to jedyny oficjalny sklep Xiaomi, który posiada odpowiednią licencję sprzedażową. Firma twierdzi jednak, że posiada 6 fizycznych oddziałów rozsianych po całym świecie. Z komunikatów wynika, że korporacja chce poszerzać swoje wpływy na tym polu.

Dlaczego akurat Portugalia?

Xiaomi nie wybrało Portugalii bez powodu – dogłębne analizy pozwoliły wywnioskować, że jest to obecnie państwo najbardziej sprzyjające cyfrowym walutom. Kraj ten prowadzi odpowiednią dla tego rodzaju przedsięwzięć politykę podatkową. Głównie chodzi tu o tzw. wolne strefy, które pozwalają testować cyfrowe rozwiązania bez dodatkowych obciążeń finansowych. Takie działanie przyciąga do Portugalii firmy z całego świata – nie tylko z branży tech. Ponad pół roku temu na wprowadzenie płatności BTC zdecydowała się również portugalska firma energetyczna – Luzboa.

Chiński gigant to nie jedyna technologiczna korporacja, która akceptuje kryptowaluty obok tradycyjnych form płatności. Na podobny krok zdecydowało się również Apple, podejmując współpracę z BitPay. Dzięki temu partnerstwu amerykański moloch mógł dodać do swojej oferty nowe usługi, które opierają się właśnie na cyfrowych aktywach. Aktualizacji doczekała się też aplikacja Apple Pay, która jest teraz w stanie obsługiwać karty płatnicze podpięte pod blockchain. Po dokonaniu płatności pieniądze ulegają natychmiastowej konwersji na lokalną walutę fiducjarną.

Zostaw komentarz

×