Płacenie bitcoinami w Polsce - w jakich sklepach uda się zapłacić kryptowalutą?

Płacenie bitcoinami w Polsce - w jakich sklepach uda się zapłacić kryptowalutą?
Autor Dagmara Sikora
Dagmara Sikora02.11.2023 | 5 min.

Gdzie w Polsce można płacić bitcoinami? To pytanie zadaje sobie wielu posiadaczy popularnej kryptowaluty. Bitcoin staje się coraz bardziej rozpowszechnionym środkiem płatniczym, jednak wciąż nie jest akceptowany wszędzie. W tym artykule sprawdzimy, w jakich sklepach, serwisach i instytucjach w Polsce uda się zapłacić bitcoinami.

Kluczowe wnioski:
 • Bitcoin akceptują już niektóre duże sklepy internetowe i stacjonarne.
 • Można płacić nim za usługi kilku polskich giełd kryptowalut.
 • Niektóre serwisy płatności online obsługują transakcje w bitcoinach.
 • Instytucje finansowe otwierają się na płatności kryptowalutami.
 • Warto sprawdzać, czy dany sklep/usługa akceptuje bitcoiny przed dokonaniem płatności.

Gdzie w Polsce akceptują płatności bitcoinami?

Choć bitcoin nie jest jeszcze powszechnie akceptowany w Polsce, to lista miejsc i usługodawców, którzy przyjmują tę kryptowalutę sukcesywnie rośnie. Oto kilka przykładów gdzie aktualnie można zapłacić w Polsce bitcoinami:

Sklepy stacjonarne

Sieć sklepów z elektroniką Media Expert jako pierwsza duża sieć handlowa w Polsce zaczęła akceptować płatności bitcoinami w wybranych oddziałach. Podobnie uczyniły niektóre salony Empik oraz sklepy z akcesoriami do bitcoinów, takie jak Bitbay Store w Katowicach.

Sklepy internetowe

Coraz więcej polskich sklepów internetowych decyduje się na integrację z serwisami płatności bitcoinowych, dzięki czemu klienci mogą płacić kryptowalutami za zakupy online. Do takich sklepów należą m.in: Morele.net, Media Expert, Empik, Answear.com, Domodi czy Showroom.

Dlaczego warto płacić bitcoinami w sklepach online?

Płacenie bitcoinami to dla klientów szereg korzyści:

 • Szybkość i wygoda transakcji bez pośredników.
 • Niższe opłaty niż w przypadku płatności kartą.
 • Anonimowość i bezpieczeństwo danych.

W jakich serwisach płatności online można zapłacić bitcoinami?

BitBay

Największa giełda kryptowalut w Polsce - BitBay - umożliwia wykorzystanie salda w bitcoinach do płacenia za zakupy w internecie. W tym celu należy podpiąć portfel BitBay do usługi PayByLink i skorzystać z wbudowanej bramki płatności w sklepie online.

InPay

InPay to polski fintech przyjmujący płatności w kryptowalutach. Dzięki niemu sklepy internetowe mogą akceptować opłaty w bitcoinach bez konieczności samodzielnej ich obsługi.

Coinpayments

Coinpayments to popularna na świecie bramka do płatności kryptowalutami, z której korzysta już kilkaset tysięcy e-sklepów. Umożliwia akceptowanie wielu kryptowalut, w tym bitcoina.

Czytaj więcej: Terminale płatnicze - ranking najpopularniejszych systemów płatności elektronicznych

Gdzie kupić produkty i usługi za pomocą bitcoinów?

Oprócz sklepów stacjonarnych i internetowych, bitcoiny można wykorzystać także do płacenia za:

Usługi turystyczne - na przykład bilety lotnicze, rezerwacje hoteli, wycieczki.

Usługi informatyczne - hosting, VPN, oprogramowanie.

Usługi finansowe - kantory internetowe, giełdy kryptowalut.

Prasa i publikacje - niektóre gazety i czasopisma umożliwiają opłacanie subskrypcji w bitcoinach.

Szkolenia i kursy - branża edukacyjna coraz chętniej akceptuje płatności kryptowalutami.

Jakie instytucje finansowe umożliwiają płatności w bitcoinach?

Płacenie bitcoinami w Polsce - w jakich sklepach uda się zapłacić kryptowalutą?

BitBay

Największa giełda kryptowalut w Polsce oferuje kartę płatniczą BitBay Card, która pozwala płacić bitcoinami w ponad 50 milionach punktów na całym świecie. Działa ona podobnie jak karta prepaid - środki na zakupy pochodzą z portfela bitcoin.

Revolut

Popularny fintech Revolut również umożliwia wydanie wirtualnej karty, na którą można wpłacać bitcoiny i płacić nimi w sklepach internetowych i stacjonarnych. Revolut obsługuje także przelewy w bitcoinach.

Kantor internetowy PayPal

PayPal umożliwia wymianę walut fiducjarnych na bitcoiny. Posiadacze konta mogą trzymać i wymieniać kryptowalutę, a także wydać środki na zakupy w internetowych sklepach akceptujących PayPal.

Jak bezpiecznie dokonywać transakcji bitcoinami w Polsce?

Aby bezpiecznie płacić bitcoinami, należy przestrzegać kilku zasad:

 • Korzystać tylko ze sprawdzonych giełd i portfeli bitcoinowych.
 • Ustawić silne hasło do portfela i mieć je zapisane w bezpiecznym miejscu.
 • Zawsze sprawdzać adresy wysyłane i odbierane przy transakcjach.
 • Dokonywać płatności tylko na zaufanych stronach z bezpiecznym połączeniem SSL.
 • Mieć aktualne oprogramowanie i zabezpieczenia w telefonie/komputerze wykorzystywanym do bitcoinów.

Przestrzegając tych zasad można uniknąć większości potencjalnych zagrożeń i bezpiecznie dokonywać płatności bitcoinami w Polsce.

Podsumowanie

Płacenie bitcoinami w Polsce staje się coraz popularniejsze, choć nadal daleko temu do powszechności. Niemniej, lista firm i usług akceptujących tę kryptowalutę sukcesywnie rośnie. bitcoinami można już płacić m.in. w wybranych sklepach stacjonarnych takich jak Media Expert czy Empik, a także w wielu sklepach internetowych, które zintegrowały się z serwisami obsługującymi takie płatności. Poza handlem detalicznym, bitcoiny akceptują też niektórzy usługodawcy z branży turystycznej, informatycznej czy edukacyjnej. Rosnące zainteresowanie ze strony firm i klientów tym cyfrowym środkiem płatniczym pozwala przypuszczać, że już wkrótce zapłacimy nim w znacznie większej liczbie miejsc w całej Polsce.

Co istotne, płacenie bitcoinami daje użytkownikom szereg korzyści, takich jak szybkość transakcji, niższe opłaty, anonimowość i bezpieczeństwo danych. Jednocześnie warto pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z tej kryptowaluty, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń. Przestrzegając kilku prostych reguł, zapłacimy bitcoinami tak samo wygodnie i bezpiecznie jak tradycyjnymi metodami płatności.

Podsumowując, możliwości wykorzystania bitcoinów w Polsce dynamicznie rosną, a lista firm i usług je akceptujących stale się powiększa. To dobry prognostyk dla dalszej popularyzacji tej innowacyjnej kryptowaluty w naszym kraju. Wkrótce być może stanie się ona powszechnie akceptowanym i wygodnym środkiem płatniczym, z którego na co dzień będą korzystać miliony Polaków.

Mamy nadzieję, że ta praca pomogła Ci lepiej zorientować się, gdzie aktualnie można płacić bitcoinami w Polsce. Zachęcamy do eksperymentowania z tą innowacyjną metodą płatności i dołączenia do grona polskich użytkowników kryptowalut!

Najczęstsze pytania

Bitcoiny można kupić na specjalnych giełdach kryptowalut takich jak BitBay, BitMarket czy Coinroom. Wystarczy założyć tam konto, wpłacić środki np. przelewem bankowym i kupić bitcoinów za pośrednictwem giełdy.

Bitcoiny powinny być przechowywane w specjalnym portfelu cyfrowym. Najbezpieczniejsze są sprzętowe portfele typu hardware wallet np. Ledger lub Trezor. Można też zainstalować portfel na komputerze czy smartfonie, zabezpieczając go silnym hasłem.

Opłaty transakcyjne w sieci bitcoin są niewielkie, zazwyczaj rzędu kilkudziesięciu groszy. Niektóre serwisy pobierają dodatkową prowizję za przetworzenie płatności w bitcoinach.

Tak, płacenie kryptowalutami w Polsce jest całkowicie legalne. Jako środek płatniczy bitcoin podlega takim samym ograniczeniom jak gotówka - powyżej 15 tys. zł trzeba odprowadzić podatek PCC.

Oprócz e-commerce bitcoinami można płacić np. za usługi (programistyczne, prawne, tłumaczenia), za wynajem mieszkań, w niektórych restauracjach, kantorach, punktach wymiany walut, a nawet automatach vendingowych.

5 Podobnych Artykułów

 1. Kryptowalutowe portfele online - najlepsze opcje w 2022
 2. Oszałamiająca kradzież bitcoinów - nie uwierzysz, ile skradziono!
 3. Hakerzy z Rosji chcą milionów USD okupu w bitcoinie od firmy
 4. Przegląd kryptowalut i blockchain: najnowsze wiadomości i analizy
 5. Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców: Szokujący przypadek kradzieży kryptowaluty
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dagmara Sikora
Dagmara Sikora

Jako poszukiwaczka mądrości finansowej, odsłaniam przed Tobą kurtynę inwestycji. Na tym blogu wykałam świat portfeli i giełd, wyznaczając ścieżki w morzu kryptowalut. Dzielę się narzędziami i technologicznymi trikami, byś mądrze kroczył po ścieżkach zysku.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły