Opóźnienia w Korei Południowej dotyczą nowych praw, których celem jest nałożenie podatków na cyfrowy rynek. Przedstawiciele rządu twierdzą, że nie powstał jeszcze system, który mógłby to skutecznie kontrolować.

Dalsze opóźnienia w Korei Południowej

Południowokoreański rząd postanowił wstrzymać nową ustawę, która miała regulować podatki z inwestowania w cyfrowe waluty. Co więcej, w obiegu legislacyjnym znalazło się prawo, które zezwala na jej odroczenie. Wstępnie wdrożenie nowego prawa datowano na 2022 roku. Obecnie jednak nie ma pewności, że przepisy pojawią się tak szybko.

Noh Woong-rae – członek rządu – zwrócił uwagę na fakt, że Korea Południowa nie posiada odpowiedniej infrastruktury ani rozwiązań, które zapewniłyby skuteczność takiego przedsięwzięcia. W związku z tym na dzień dzisiejszy nie ma realnej możliwości wprowadzenia tej ustawy.

Polityk stwierdził także, że działania organów finansowych nie mogą przebiegać zgodnie z założonym planem. Ponadto podkreśla on fakt, że opodatkowanie transakcji P2P i obrotu kryptowalutami nie należy do łatwych przedsięwzięć.

Nowe regulacje są w drodze

Woong-rae zapowiedział jednak, że rządząca Partia Demokratyczna Korei Południowej robi wszystko, by uregulować te kwestie. Nowe ustawy otrzyma do rozpatrzenia Zgromadzenie Narodowe – najważniejszy organ decydujący w tym państwie. Jak sam twierdzi, przepisy, które dotyczą odroczenia ustawy o opodatkowaniu cyfrowego rynku nadal nie zostały zaakceptowane W związku z tym rząd będzie starał się o to, by ich rozpatrzeniem zajęło się wspomniane już Zgromadzenie Narodowe.

Minister finansów Hong Nam-Ki był zupełnie odmiennego zdania. Jeszcze do niedawna uważał on, że nowe prawo podatkowe powinno wejść w najbliższym możliwym terminie, najlepiej w pierwszych miesiącach 2022 roku. Jak podkreśla, opodatkowanie cyfrowego rynku jest nieuniknione i to nie jest kwestia “czy”, tylko “kiedy”.

Koreańczycy chcą płacić podatki

Choć rząd nie jest pewien co do tego, czy wprowadzenie nowego prawa w tym momencie jest słuszne, obywatele jak najbardziej je popierają. Badania wykazują, że ponad połowa (54%) obywateli Korei Południowej chce opodatkowania zysków z kryptowalut na poziomi 20%. Przeciwników jest znacznie mniej, bo tylko 38% – głównie spośród osób starszych i seniorów. Niemal połowa młodych Koreańczyków – od 20 do 29 lat – sprzeciwia się nałożeniu dodatkowych podatków.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz

×