Jak wykazuje analiza LinkedIn, oferty pracy przy kryptowalutach pojawiają się coraz częściej i cieszą się dużym zainteresowaniem. Powodem jest wzrost, jakiego branża doświadczyła w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Oferty pracy przy kryptowalutach – prawdziwy boom

Według danych platformy LinkedIn liczba ofert pracy związanych z kryptowalutami wzrosła o ponad 395% w latach 2020-2021. Przewyższa to ogólny wynik na całym rynku technologicznym, który odnotował wzrost ofert o zaledwie 98% w tym samym okresie. 

Większość z nich dotyczy branży oprogramowania i finansów, w których obserwuje się rosnący wzrost zapotrzebowania na technologię blockchain. Inne branże obejmują usługi takie jak księgowość, doradztwo, personel, a nawet sprzęt komputerowy. Programistów i inżynierów blockchain rozchwytują dziś niemal wszystkie większe firmy. 

Wzrost ten niewątpliwie napędzało też zainteresowanie instytucji. Według danych PitchBook, w 2021 r. w kryptowaluty i start-upy blockchain na całym świecie zainwestowano łącznie ponad 30 miliardów dolarów.

2021 był znakomitym rokiem dla rodzącego się rynku. Pomimo wahań, wiele głównych aktywów cyfrowych zakończyło rok z zyskiem. Bitcoin, którego wielu okrzyknęło jako alternatywę dla złota, przewyższał najczęściej zabezpieczenie przed inflacją.

Reklama

Wszystko to doprowadziło ekspertów takich jak Jeremy Siegel do stwierdzenia, że ​​Bitcoin zajął teraz miejsce złota jako zabezpieczenie przed inflacją dla młodszych inwestorów. Chociaż w niektórych kręgach nadal utrzymuje się pewien sceptycyzm, zwłaszcza w przypadku rozmów o regulacji, wszystkie wskaźniki wskazują na ciągłe zainteresowanie instytucji.  

Zespoły do spraw kryptowalut

W maju 2021 r. Apple ogłosiło nabór na stanowisko Business Development Managera z doświadczeniem w kryptowalutach i alternatywnych rozwiązaniach płatniczych. Jednak dyrektor generalny firmy, Tim Cook, przyznał, że firma tylko przygląda się rodzącemu się rynku, wyjaśniając, że nie ma pilnych planów wprowadzenia produktów związanych z kryptowalutami. 

Apple to nie jedyna firma, któa zdecydowała się na podobny krok. Można to interpretować jako wskaźnik rozwijającego się wzrostu, którego obecnie doświadcza ekosystem. Pod koniec ubiegłego miesiąca wyciek ujawnił, że przyszły CTO Meta, Andrew Bosworth, zachęcał pracowników, aby nie wahali się zagłębiać w przestrzeń blockchain. 

Istnieją przesłanki wskazujące na to, że zainteresowanie instytucji będzie się utrzymywało. Popyt na produkty związane z blockchainem nadal rośnie, pomimo utrudnień regulacyjnych w niektórych sferach. 

Oceń post

Leave a comment