Gotowi na NFT w świecie fantasy? Wizardia przenosi nas do miejsca, które opanowała i zniekształciła wroga mgła. Życie, jakie znamy, zostało nieodwracalnie zmienione, a gracz musi wcielić się w rolę jednego z wielu czarodziejów, aby przetrwać.

W kategoriach gier oznacza to walkę z innymi postaciami gracza na arenach bitew PvP, budowanie baz podczas rywalizacji w środowisku o ograniczonych zasobach, branie udziału w turniejach i rozwiązywanie zagadek z pomocą innych graczy w trybie gry kooperacyjnej.

Wizardia – NFT w świecie fantasy

Wizardia to nie tylko ciekawy swiat fantasy. To także gra, która stawia na rozwiązania (P2E). Mechaniki pozwalają graczom na zdobywanie rzeczywistych nagród pieniężnych za udane rozgrywki. Dzięki nim mogą oni zwiększyć wartość swoich bohaterów w grze i przedmiotów. W dłuższej perspektywie pozwoli im to osiągnąć zarówno pasywny, jak i aktywny dochód, który przekłada się na rzeczywisty świat. 

Wizardia wykorzystuje technologię NFT, która funkcjonuje zarówno jako awatar gracza, jak i fundament ekonomii gry. Tokeny  można ulepszać, zdobywając cenne zasoby podczas gry, a następnie wymieniać je na rynku. Przedmioty i zaklęcia, reprezentowane w grze jako artefakty i czary, można również znaleźć, ulepszyć i wymienić lub po prostu zachować i wykorzystać, aby zwiększyć swoje szanse na przetrwanie w świecie gry.

Metaverse i NFT

Wizardia opiera się na pionierskiej technologii najnowszej fazy rozwoju branży kryptowalut, m.in. NFT i Metaverse. Próbuje w ten sposób połączyć współczesną mechanikę gier z duchem niezależności nasyconym przestrzenią zdecentralizowany finansów.

Reklama

Historyczny wzrost wartości Bitcoina, Ethereum i wielu innych kryptowalut w latach 2020-2022 zbiegł się w czasie z pojawieniem się DeFi.

Wydaje się, że połączenie niezależnych finansów z branżą gier spowodowało, że przestrzeń kryptowalutowa osiągnęła szczyt popularności. Wydawcy gier głównego nurtu, tacy jak Ubisoft – marka stojąca za np. Far Cry i Assassin’s Creed – to tylko jedna z wielu tradycyjnych firm zajmujących się grami, które inwestują czas i pieniądze w technologię NFT. Tymczasem niedawne wejście Facebooka w sferę metaverse wskazuje na świadomość, że wciągające wirtualne światy szybko stają się popularną koncepcją.

Wolumen handlu grami opartymi na technologii blockchain osiągnął najwyższy poziom ponad pół miliarda dolarów w listopadzie 2021 r. i nadal codziennie przekracza 100 milionów dolarów. Według danych w 2021 r. baza użytkowników tego typu produkcji wzrosła z 390 000 do ponad 1,4 miliona.

Oceń post

Leave a comment