Blookblock.io, firma, która zajmuje się NFT, pomaga kobietom w Afganistanie. Przedsiębiorstwo rozpoczęło współpracę z amerykańską instytucją Woman for Afghan Woman z Nowego Jorku. Cel? Zaprojektowanie i emisja nowego tokena NFT. Wszystkie środki zarobione na jego sprzedaży ułatwią edukację kobietom w Afganistanie.

Firma NFT pomaga kobietom w Afganistanie

Jak podaje firma Bookblocks.io, w dniu 5 października na rynku pojawi się nowy token NFT. Podmiot przeznaczy wszystkie dochody z tego przedsięwzięcia organizacji WAW — Women for Afghan Women. Jej celem jest zapewnienie afgańskim kobietom dostępu do edukacji i pomoc w zdobyciu wykształcenia. Na wsparcie mogą liczyć zarówno kobiety, które nadal przebywają w Afganistanie, jak i uchodźczynie na terenie USA.

Token NFT ma być w pewien sposób powiązany z Louisą May Alcott, pisarką ze Stanów Zjednoczonych. Konkretnie zaś będzie to obrazek, na którym widnieje kobieca twarz osłonięta skrzydłem motyla. Ma się tam znaleźć również cytat: „dla zdeterminowanej kobiety nie ma rzeczy niemożliwych”.

Z informacji wynika, że firma Bookblock przeznaczy wszystkie środki ze sprzedaży NFT dla wspomnianej wyżej organizacji. Co więcej, akcja obejmuje też ponowną sprzedaż tokenów między użytkownikami. Przedsiębiorstwo przeznaczy na pomoc kobietom 5% dochodów z tego typu transakcji.

Wyemitowanych ma zostać 2200 tokenów NFT – pomogą one 2,2 milionom kobiet, którym nie pozwolono edukować się w Afganistanie. Najniższa cena tokena wynosić będzie 0,025 ETH, tj. ok. 75 dolarów.

Afgańskim kobietom zakazano edukacji

Sytuacja podobna do dzisiejszej miała miejsce w latach 90. ubiegłego stulecia. Wówczas talibowie również przejęli władzę w Afganistanie, efektem czego było zakazanie kobietom jakiejkolwiek edukacji. Podobna sytuacja ma miejsce również dzisiaj. Gdy amerykańscy żołnierze opuścili kraj, islamska organizacja kontrolę nad stolicą i całym państwem. Jak się można było spodziewać, wiele z ich ówczesnych praw wprowadza się ponownie.

Na dzień dzisiejszy tylko afgańscy mężczyźni mogą chodzić do szkoły i odbywać szkolenia zawodowe. Zabihullah Mujahidwhile, obecny wiceminister edukacji, zapewnia, że kobiety odzyskają możliwość uczenia się tak szybko, jak to możliwe. Nie wydaje się jednak, by miało to nastąpić szybko.

 

 

 

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×