Ishaan Thakur i Aanya to nastolatki, które zarabiają na kryptowalutach 30 000 dolarów miesięcznie. Źródłem ich dochodu jest kopanie kryptowalut, głównie bitcoina. 13-latek i 9-latka na taką skalę działają dopiero od kilku miesięcy.

Nastolatki zarabiają na kryptowalutach 120 000 zł miesięcznie

Rodzeństwo, o którym mowa to Ishaan Thakur i Aanya – kolejno czternaście i dziewięć lat. Przez ostatnie miesiące rozwijani oni prężną kopalnię cyfrowych walut. Zaczynali skromniej: mieli tylko jeden komputer, dziś jednak weszli na zupełnie inny poziom. Kopalnia, która do nich należy jest zamknięta w wynajętym pomieszczeniu w Teksasie, w Dallas. Nastolatkowie zarabiają ok. 30 000 amerykańskich dolarów miesięcznie, a to wszystko dzięki wydobyciu bitcoina i dwóch innych cyfrowych walut.

W jednym z wywiadów Ishaan stwierdził, że ich motywacją była przede wszystkim chęć rozwoju w branży tech. Nie ukrywa również, że chcieli przy okazji nieco zarobić. Jak sam twierdzi, woleli spożytkować swój wolny czas na coś konstruktywnego, zamiast spędzić całe wakacje grając w gry komputerowe.

Jak to się wszystko zaczęło?

Dzieci przez przypadek natknęły się na temat kryptowalut i wzbudziły one ich zainteresowanie. Starszy Ishaan rozpocząć przeszukiwanie sieci i zbieranie jak największej ilości informacji o wydobyciu kryptowalut. Jako poradniki służyły mu przede wszystkim materiały na serwisie YouTube. Nieco czasu zajęło mu zrozumienie technicznego żargonu i wszystkich pojęć, które były potrzebne do rozpoczęcia własnej działalności.

Nie mogli jednak wystartować bo żadnego kapitału. Dlatego też ich ojciec – Manish Raj – wziął w banku pożyczkę, której celem było kupienie koparek do kryptowalut. Tak powstała firma Flifer Technologies, która posiada kopalnię kryptowalut w klimatyzowanym centrum danych na terenie Dallas. Jak sami twierdzą, niedawno podłączyli kolejne urządzenia i we wrześniu liczą na ok. 36 000 USD zysku.

Kopalnia na energii odnawialnej

Nastolatkowie potwierdzają, że ich firma jest przyjazna środowisku i korzysta wyłącznie z energii odnawialnej. Rachunki za prąd oscylują w granicach 3000 dolarów. Ponadto Ishaan powiedział, że na początku kopali kryptowaluty na jego biurku. Gdy przestało ono wystarczać, przenieśli się do garażu. W końcu jednak i ten stał się za mały, więc dziś maszyny stoją w specjalnie przeznaczonym do tego centrum danych. Garaż nadal służy im jednak jako miejsce budowy i testów na koparkach.

Aanya i Ishaan chcą inwestować zarobione pieniądze w rozwój firmy. Ponadto okładają część środków, by móc w przyszłości opłacić swoje studia. Oboje planują studiowanie medycyny – Ishaan w Pensylwanii, a Aanya w Nowym Jorku.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment