Międzynarodowy bank inwestycyjny Morgan Stanley dokupił Bitcoiny? Instytucja w trzecim kwartale nabyła ponad 2 miliony akcji Grayscale Bitcoin Trust. Łącznie wynoszą one teraz ponad 8 milionów.

Bank Morgan Stanley dokupił Bitcoiny?

Jeden z największych banków inwestycyjnych i firma zarządzająca majątkiem, Morgan Stanley, zwiększyła swoją ekspozycję na Bitcoina. W przedostatnim kwartale 2021 roku nabyła one nowe aktywa za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Firma poinformowała o tym, składając wniosek za kwartał w SEC, gdzie odnotowała fundusze, które dodały akcje GBTC. Wśród nich był m.in. Growth Portfolio Fund (1,5 mln akcji), Insight Fund (prawie 600 000 akcji), oraz Global Opportunity Portfolio (500 000 akcji).

Ponad 30 innych funduszy zarządzanych przez Morgan Stanley również wykazało procentowy wzrost ekspozycji na BTC. Ich łączny dodatek holdingowy wyniósł ponad 2 mln akcji. Zwiększa to ich łączne udziały do ​​ponad 8 milionów akcji i pomaga umocnić swoją pozycję jako jednego z największych inwestorów w GBTC wraz z Cathie Wood’s Ark Invest.

Bank otwiera się na BTC

Choć Morgan Stanley nie dokonał bezpośredniego zakupu Bitcoina, od jakiegoś czasu jest on otwarty na kryptowaluty. Między innymi stał się pierwszym amerykańskim bankiem, który zapewnił swoim klientom dostęp do największej kryptowaluty. W czerwcu instytucja ujawniła, że kupiła 28 289 akcji GBTC o wartości 1,3 miliona dolarów za pośrednictwem swojego funduszu Europe Opportunity Fund. Była to stosunkowo niewielka inwestycja w porównaniu z dzisiejszymi dokumentami.

Reklama

Zgłoszenie z sierpnia wykazało również, że bank zwiększył swoją pośrednią ekspozycję na Bitcoina, kupując ponad milion akcji Grayscale Bitcoin Trust, które w tamtym czasie były warte około 40 milionów dolarów.

Bank inwestycyjny inwestuje również w firmy kryptowalutowe. W styczniu wsparł startup MicroStrategy kwotą 500 milionów dolarów. W międzyczasie pojawiały się też inwestycje w inne fundusze, w tym Galaxy Digital. Stało się to dzięki wspólnym wysiłkom z firmą Bitcoin NYDIG i menadżerem aktywów FS Investments.

 

5/5 - (1 vote)

Leave a comment