Salwador chce uprawiać mining przy pomocy wulkanów. Ten dość niespotkany sposób na kopanie kryptowalut zaproponował ostatnio prezydent tego kraju. Potencjalną nową kopalnię można zobaczyć na udostępnionym przez Nayiba Bukele wideo.

Salwador planuje mining przy pomocy wulkanów

Głowa Salwadoru Nayib Bukele wrzucił na swojego Twittera film z tagiem #Bitcoin. Materiał przedstawiał proces wytwarzania zasobów energetycznych przy pomocy ciepła, które emitują wulkanu. Wideo pokazuje kontener z logiem salwadorskiego rządu. Niedługo później w kadrze pojawia się człowiek, który montuje kryptowalutowe koparki. Na końcu możemy zobaczyć całą konstrukcję z lotu ptaka.

Wpis w krótkim czasie zdobył olbrzymią popularność. Co ciekawe, wiele znanych osobistości z cyfrowego rynku zdaje się popierać ten pomysł. należy do nich między innymi Jay Hao z OKEx, Dan Held z Krakena czy Spencer Schiff.

Bukele nie odpuszcza

Nayib Bukele jest oryginalnym prezydentem, którego często określa się jako millenialsa. Często zdarza mu się wypowiadać w social mediach, a nawet odwoływać przy ich pomocy pracowników państwowych, którzy mu nie odpowiadali. Wielu mieszkanców Salwadoru popiera prezydenta i zachwyca się jego rządami. Nic więc dziwnego w tym, że jego popularność nie spada. Ma to również związek z faktem, że narracja polityczna Bukele od zawsze opiera się na pewnej antysystemowości.

Ostatnio jednak prezydent podjął ryzykowną decyzję, która nieco nadszarpnęła jego wizerunek. Mowa tu o słynnej ustawie, która czyni BTC pełnoprawnym środkiem transakcyjnym na terenie. Prawo, o którym pisaliśmy już wielokrotnie, spotkało się ze znacznym sprzeciwem obywateli oraz lewicowych aktywistów. Ci drudzy podkreślali, że nowe przepisy są niezgodne z salwadorską konstytucją.

Bukele zdaje się jednak nie przejmować głosami krytyki i nadal brnie w swoją wizję. Część ludzi jest zdania, że stawia on w ten sposób podwaliny pod wielką pralnię finansową opartą na BTC. Prezydent miał rzekomo rozmawiać na ten temat z salwadorską mafią.

W każdym razie ostatni film pokazał, że prezydent nie zamierza się poddawać, nawet jeśli budzi to sprzeciw wielu ludzi. Rząd cały czas dokupuje kolejne BTC. Na dzień dzisiejszy Salwador ma około 700 Bitcoinów.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×